Terén (ne)vhodný pro šerm

11. listopadu 2007 v 14:51 | Darth Nemesis/Annie Skywalker |  Šerm a věci okolo...
Začněme od začátku. Šermování? Přeskočilo ti? Toť základní otázka. Pokud dospějete k odpovědi Ano, přeskočilo, můžete začít. Nejprve je potřeba zmanipulovat a jinými způsoby sehnat skupinku lidí, která je ochotná s vámi blbnout. Za druhé - musíte sehnat zbraně. To není žádná sranda, ještě vám to popíšeme v jiném článku. A už zbývá jen jediná otázka.
Kde?
Taková trivialita! To už je přece jedno, ne? Věřte mi, není. Už se nějakou dobu o šermování pokouším a můžu říct, že terén může leccos ovlivnit.
Tráva. První idea, která vás nejspíš napadne. Je téměř všude, snadno dostupná i v docela velkých plochách, měkká... no prostě ideální povrch pro začátky. Má však jednu nepříjemnou vlastnost - je zelená a nechutně barví. Jediné možné doporučení zní: šermujte v zeleném oblečení nebo v něčem, co se může zničit. Další nevýhodou je také to, že když se pokusíte o rychlý pohyb, letíte.
Hlína. Do této kategorie se počítá cesta křižující vaši travnatou tréninkovou plochu, okraj pole nebo prostě jen bláto. Hlína je také téměř všude, ale rozhodně není tak oblíbená jako tráva. Z jednoho prostého důvodu. Nechutně klouže. Zkuste si při rychlé otočce a dvěma výpadech naslepo dozadu postavit jednu nohu do bláta(mě se to stalo a jen kvůli velkému štěstí jsem se udržela na nohou.) A pokud hledáte jiný terén než trávu kvůli všudypřítomné zelené na vašem oblečení, v blátě si nepomůžete. Budete hnědí.
Asfalt. Když je po dešti a nemáte k dispozici krytou halu, může vás napadnout jít si zašermovat na parkoviště nebo na ten plácek za garážemi. Asfalt neklouže, nebarví, obyčejně v sobě ani nemá žádné díry nebo jámy pro zásuvky(viď, Obi) a jeví se jako nejméně zrádný. PS: vezměte si s sebou lékárničku. Odřeniny a podlitiny skutečně nejsou nic příjemného a vyřadí vás to z činnosti na delší dobu než zelené kalhoty. Na asfaltu je obtížnější udělat špatný krok, ale když už se tak stane, následky jsou mnohem horší nejen pro vás, ale pro i pro vaši zbraň-a shánět novou…
Byt. Zdá se, že toto je konečně nějaké lepší místo k šermu. Zde musím uvést jednu poučku ohledně šermovacích prostor: na velikosti záleží. No, pokud máte vilu s kobercem pokrytou chodbou dvacet krát třicet metrů, máte vyřešeno. Jenže takové chodby se obvykle v domech nestaví. Dávejte si tedy dobrý pozor na rámy dveří, okna, záclony a další vybavení bytu. Jo a také na ostatní členy rodiny přítomné během tréninku. Ne všichni jsou přátelští.
Les. Vy už opravdu nevíte co by… Tato volba se zdá být prkotinou největší, ale nenechte se zmást. Správná hrabanka neklouže, je relativně měkká a nebarví. Ovšem… jsou tu jisté komplikace. Například stromy. Znamená to každý druhý krok se ohlížet po nejbližších kmenech a větvích ve výšce kotníků kdykoliv připravených podrazit vám nohu. Uhýbat před větvemi a nechávat se zabíjet od spojence, kterému strom změnil dráhu letu meče. A mimo jiné… také si nepřerazit zbraň o strom. Už se to stalo a příjemná situace to nebyla, protože shánět novou zbraň není žádná legace. Jedna rada na konec - váš první úsudek byl správný. Běžte a hledejte dál.
Houpačka. Poněkud bizarní, ale možné. Jedna oběť si vleze na houpačku, ostatní ji pořádně rozhoupou a zábava může začít. Uhýbat před nebezpečným nepřítelem - pneumatikou od traktoru pohybující se překvapivou rychlostí v překvapivých směrech a snažit se zasáhnout jednoho člena na houpačce, který bravurně kosí ty, co se uhnuli pneumatice… zábavné, ale choreografie se k tomu udělat nedá.
Škola nebo tělocvična. Taky možnost… celkem dobré podmínky, terén i zázemí v podobě skříněk, ale také desítky a stovky čumilů a různé narážky učitelů. Hodí se pro exhibicionisty a slepé, hluché a duchem nepřítomné lidi. Ovšem s takovými nejde moc dobře šermovat.
Kde tedy najít ideální místo k šermu? Na to je jednoduchá odpověď - běžte a postavte si tu vilu s chodbami dvacet krát třicet metrů s kobercem.
Tak co, už vám stačí tráva?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama