Bitka dvou lidí a tří mečů

14. ledna 2008 v 18:50 | Annie(Nemesis) |  Naše choreografie
Uběhl nějaký čas a je tu další updatík v oblasti bitek. Tentokrát pouze pro dva lidi, to už tu hodně dlouho nebylo.... vlastně jenom první a poslední. Ironie, co? Tahle bitka sice není nejnovější, ale uvádím ji jako poslední.
Tedy k podtextu. Zde stačí pár slov. Bitka žádný podtext nemá.
Obtížnost. Kroky a akrobatické prvky - na straně dvou mečů minimální, jenom si musíte uhlídat pár synchronizovaných kroků a samozřejmě, zvládnout protáčet a bojovat se dvěma meči. To patří k nejnáročnějšímu úkolu. Pro druhého člověka s jedním mečem jsou kroky těžší a vyskytují se i úskoky a akrobatické prvky typu včasný únik před meči protivnice(jau). Jinak... k machrování tam moc prostoru nedostane, takže dovednosti se zbraní nemusí být tak vysoké.
Obecné info: bitka vzniklá přímo na tréninku(takže se nemusíte obávat nereálných prvků,) psaná později. Zatím není dokončená z důvodu nepříliš teplého počasí, tmy a starostlivé babičky Jaginky ženoucí nás na autobus. Podtext... podtext opravdu nemá. Sejdou se Nemesis a Obi, vezmou z nudy meče a začnou se vzájemně vraždit:-) I když to je spíš definice vzniku než děje.
ObiNemesis
levápravásingle
ú6 trochu výšo6
ú6úskok dozadu
ú1o1
ú 1-4
posunutí krytu níž a blokace obou mečů
strhnutí dopředu (bacha na rovnováhu)
ú1současně ú1
o1 zleva
strhnutí dolů
ú5
o5ú4
o4(krycí manévr a útok v jednom)úder dozadu( na způsob ú1)
skrčení se - proti levému meči
o půl vteřiny později - o1 a uskočení dozadu (v ideálním případě teleportace dva metry dozadu - jinak bacha na ústa a jiné části obličeje)
otočení se, vodorovný útokúskok a couvání
Kompletní první sekvence. Už zbývá jen jedna, ještě o něco akrobatičtější.
ObiNemesis
levápravásingle(chvilku levá, chvilku pravá a chvilku obě)
ú5
o5
ú3o3
ú6posunutí krytu prvního meče níž a kryt obou o3 - 6
úkrok do prava (pokud možno důstojně)
blokáda(všeobecná)
promach na druhou stranu(všeobecně)
křížení(všeobecné)*
promach horemskrčení se
uhnutí před druhou čepelí
postup a promach po Nemesisstrhnutí pravého singlu doleva a decentní ústup(opět by se hodila teleportace o dva metry dozadu. PS: bacha na obličej)
* sem by se dal vložit nějaký enteligentní dialog/monolog, ale neměly jsme po ruce Viki, takže se tam na sebe jenom šklebíme a snažíme se přetlačit a udržez rovnováhu(aspoň já - moje překřížení rukou a nohou nemá moc daleko k profi krytům...)
Po druhé sekvenci jsme toho už musely nechat, setmělo se a my jsme procvičovaly již známé kroky. Šlo hlavně o synchronizaci v hromadném křížení a ke konci první sekvence - je to docela machrovina, mít to spočítané a umět se Obi vyhnout - ona totiž dozadu nevidí a šije tam jednu ránu za druhou(hej! moje bezohlednost!) - a lidi, ustupujte dost rychle, aby se to nezměnilo v zakopnutí a jistou smrt probodnutí klackem, a aby to vypadalo důstojně...
Jak se tak na to dívám, stále více vidím Starou bitku v prohozených rolích. Já couvám, jsem v nevýhodě a kryji se, zatímco Obi protáčí, útočí naslepo a bez váhání, nutí mě k různým akrobatičnostem v zájmu přežití a má navrch. Doufám jenom, že se otočí i konec. Alespoň jednou chci vyhrát a neumřít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama