Nejslavnější Sith a Jedi

29. ledna 2008 v 18:53 | D.V. |  Star Wars
Ve Star Wars se vyskytuje obrovké množství Jediů. Ptáte se ale, čím to, že někteří jsou víc v popředí, než jiní? Zde rozeberu, proč jsou někteří Jediové a Sithové slavnější a známější, než jiní.
Yoda - Každý z nás jistě zná toho malého zeleného mistra se třemi prsty ve vlastnoručně tkaném ohozu. Vždy má zelený světelný meč, toho jste si také jistě všimli. A přestože je třikrát menší, než všichni ostatní, vypadá jako ufon a belhá se pomalinku o svojí dřevěné berličce, je nejmocnější a nejmoudřejší ze všech těch elegantních, vysokých a normálně vypadajících, mistrů i nemistrů Jedi. V Epizodě 2 naprosto v pohodě zahnal na útěk hraběte Dooku, se kterým se tam neúspěšně lopotili Anakin a Obi. Ve třetí Epizodě bojoval se Sithským mistrem Darthem Sidiousem a taky to nedopadlo tak hrozně. Všichni se na něj obrací pro jeho moudrost, nasbíranou nejen životními zkušenostmi, kterých má za těch pár století svého života, poměrně habaděj.
Qui-Gonn Jinn - Tak tento mistr se vyskytuje jen v Epizodě 1. Že by to bylo tím, že ho tam hnedka Darth Maul zabije? Tak úplně nemožné, to není, ne? Vyznačuje se hlavně tím, že vycvičil Obi-wana. Jinak zas tak nic zvláštního neudělal.
Obi-wan Kenobi - Tak tento hezoun nám prostupuje celým příběhem. Od první epizody, kdy jako skrupulózní učedník poslouchá na slovo svého mistra, přes výcvik Anakina, až po jeho rádoby potrestání, po výcvik Luka a nechání se zabít Anakinem, v té době Darthem Vaderem. Vlastně neustále cvičí nové učedníky, kteří se mu z padesáti procent trhnou na temnou stranu. Takže, pokud chcete být Sith a nechcete tam být jakože alibisticky od začátku, tak doporučuju tohohle mistra.
Anakin Skywalker - Taky ho tu máme ve všech epizodách. Někdo ho pamatuje z první jako klučinu, který létá v kluzácích, jiný zase jako dospívajícího studentíka z druhé, pak jako zvrhávajícího se padawana a ten zbytek jako Darth Vadera, i když tam už nejdou tak rozeznávat rysy, obzvláště obličejové.
Vyzbačil se zejména tím, že velí celému Impériu a je tátou Luka, který ho nakonec tak trošku... ale ne, nezabije. Je to učedník Darta Sidiouse, ale o tom ještě později. Je hrozně zbrklej a to se holt projevilo.
Luke Skywalker - Tak to je v podstatě hlavní hrdina čtvrté a páté epizody. Slavným je hlavně proto, že má tátu na vysokých místech, to ale jako správný venkovský klučina, netuší. Taky netuší, co ten jeho povedený otec všechno proved, není tedy divu, že ho to docela překvapí. Vycvičil se v podstatě sám, i když nějaké ty základy od mistrů Jedi tam jsou taky. jeho typickým znakem je hlavně teda to, že zachraňuje všechny okolo a sem tam to hodně zvrtá... Ale tak stane se posledním mistrem Jedi v galaxii, samo že se jmenuje sám, a cvičí další studenty.
Mace Windu - Náš oblíbený černý mistr Jedi, kterého ošklivě zabije Darth Sidioud kvůli podrazu Anakina. Slavným se stal pro svou moc, která nebyla nijak malá a taky pro to, že jako jeden z mála používal Vaapadu. Byl jeden z moudrých a mocných mistrů Jedi, kteří trestali zlo a chránili spravedlnost, ovšem nebylo mu souzeno přežít déle jak do třetí epizody.
Darth Maul - Tak tenhle náš oblíbený Sith se vyskytuje jen v první epizodě, kde se - celkem úspěšně - pokouší zabít Qui-Gonn Jinna i jeho učedníka Obi-wana. Vyznačuje se hlavně svým dost hustým červenočerným zjevem a rohama. Mimo jiné i doublelightsaberem a nedosažitelnou technikou při boji. Salta, otáčky, bleskové obraty a prostě dokonalost SW šermu vůbec. Jen těžko bychom hledali technicky krásnější souboj než Duel of the Fates, ve kterém umře Qui-Gonn a následně i Maul.
Darth Vader - Tak to je druhé jméno zvrhlíka, který se dříve nazýval Anakin Skywalker. Co dodat? Jeden z nejobávanějších a nejkrutějších Sithů v galaxii. Až teprve když ho dostane jeho synáček Luke - jasně že ho neporazí v boji, ale Vader doplatí na svůj otcovský jemnocit - uvědomí si happyendově svou chybu a přejde zpět.
Darth Sidious - A konečně někdo pořádný! Tak tohohle Sithského mistra známe nejdřív jako Palpatina. Ovšem z hodného senátora se vyklube ošklivý Sith, který pozabíjí pár velmi nadějných Jediů. Pak se nechá trapně skoro zabít Winduem, na kterém si ale vyzkouší svou oblíbenou zbraň, blesky. Tento Sith jako jediný téměř nebojuje pomocí světelného meče, výhradně z blesky. A to z něj učinilo velmi mocného a nebezpečného protivníka. Umře až v poslední epizodě, to mě fakt dostalo copak neovládá levitaci, a to tím, že ho jeho učedník hodí do roury!
Tak toto jsou ti nejslavnější Jediové a Sithové, které jsme měli možnost poznat v SW. Samozřejmě, že skutečné číslo všech Sithů a Jediů by bylo mnohem, ale mnohem větší. Hlavně teda těch Jediů. Ale o těch snad někdy příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ad Ad | 30. ledna 2008 v 7:35 | Reagovat

Moc hezký!Bravo....líbí se mi ot taky sme něco chci hdoit ale nevim coo....tak přemýšlím na plný obrátky...

2 Darth Victory Darth Victory | 30. ledna 2008 v 15:10 | Reagovat

Díky:-) To je jedno, hoď sem, co chceš, já sem taky dávám různý věci, co mě napadaj a každý článek se vítá!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama