Únor 2008

Scon

29. února 2008 v 18:52 | Annie |  Cony a akce
Ano, je tomu skutečně tak, po úspěšném minulém ročníku se můžete těšit na další Scon! Opět se můžete těšit na bohatý program se třemi nosnými STAR liniemi (ST, SW, SG), ale i na některé nové přírustky, jako např. linie Kreslené tvorby. Nebudou chybět zajímaví hosté a v neposlední řadě můžete opět očekávat příjemnou přátelksou atmosféru, kterou ale vytváříte především vy, fanoušci.
Scon stejně jako loni pořádá Asociace pro Popularizaci a Rozvoj Science Fiction a jde o kulturně-vzdělávací akci zaměřenou na tři světové STAR fenomény - Star Trek, Star Wars a Stargate. To však neznamená, že fanoušci ostatních seriálů či filmů přijdou zkrátka. Během více než 150 hodin programu budete mít možnost navštívit mnoho přednášek, besed a diskuzí o jiných zajímavých scifi seriálech (např. Lost, Farscape atd.). V průběhu celého víkendu si na své přijdou také příznivci scifi literatury.
Kdy:14-16.3. 2008
Kde:OA Svatosvalova, Praha 4
Za kolik:
Přihlášení předemPřihlášení na místě
Celý Scon270 Kč350 Kč
Pátek120 Kč150 Kč
Sobota150 Kč200 Kč
Neděle120 Kč150 Kč
Ovšem přihlašovat předem se můžete jen do konce měsíce, takže makejte:-)
Program: scon má sedm hlavních linií - Star Wars, Star Trek, Stargate, Scifi seriály, Literární SF a nově také Kreslená tvorba a deskové hry.

Elektrikářská páska - ano nebo nikoliv?

29. února 2008 v 18:42 | Annie |  Šerm a věci okolo...
Předpokládejme tedy, že jste si sehnali vhodný dřevěný klacek na šerm a chcete s ním začít trénovat. Nepočítám případy, že jdete kamsi do special obchodu a koupíte si profesionální zbraň za dva litry; tento článek se vztahuje pouze na dřevěné rovné tyče nalezené kdesi v lese, na půdě nebo na podobných místech. Tento klacek většinou potřebuje před začátkem používání ještě trochu poupravit - možná z rukojeti lezou třísky nebo je jinak nevhodný. Uvedu zde několik způsobů, kterými je možné daný problém opravit a také prodloužit životnost takové amatérské zbraně.
1.) Vysoustružená rukojeť
Asi nejlepší řešení, ovšem také časově i podmínkově nejnáročnější. Najdete si kvalitní širší klacek, než potřebujete, vezmete brusku, případně smirklpapír a dáte se do díla. Vrchní, nekvalitní vrstvy dřeva se ohladí a vznikne(v ideálním případě) dokonale hladká rukojeť, o kterou si třísku nezadřete. Nesmíte to však přehnat, protože pak přijde klacek o většinu svého průměru a pravděpodobně se brzy zlomí. Nejlepší je obrousit kůru a nechat jen spodní vrstvy.
Výhody: rukojeť je součástí zbraně, takže se nebude odloupávat ani odlamovat; zachování původního materiálu
Nevýhody:chybí ochranná vrstva(tzn. nic se na dřevo nepřidává), rychlejší zničení rukojeti, časová náročnost úpravy, oslabuje zbraň
2.)Elektrikářská páska
Levná, rychle dostupná a časově nenáročná - taková je páska, kterou si můžete rukojeť omotat. Velmi snadno se zbavíte třísek i výraznějších případných nerovností na povrchu dřeva. Omotání trvá tři minuty a vydrží poměrně dlouho - a když se odře, není nic jednoduššího, než starou pásku sundat a navinout novou. Na druhou stranu, mizí dřevěný povrch a někomu nemusí povrch elektrikářské pásky sednout do ruky - trochu víc klouže, je to umělotina(že by?) a má jiné vlastnosti než dřevo. Další vlastností pásek jsou barvičky - a zde záleží na osobním vkusu, jestli dáte přednost černé/bílé/modré/zelené/červené/žluté/a tak podobně, nebo zda-li upřednostníte starou dobrou dřevěnou.
Výhody: Levná, snadno dostupná, zpevňuje meč a zároveň působí jako ochranná vrstva, tlumí údery(pokud je na celém klacku) a zvyšuje životnost
Nevýhody: Pokud se meč naštípne, nevidíte, jak moc; méně příjemná do ruky, poněkud neestetická(když ji máte delší dobu), rukojeť trošičku víc prokluzuje
3.)Lodní lak & ostatní nátěry
Proč zrovna lodní lak? Odpověď je jednoduchá, i když se může zdát překvapivá - lodní lak má ideální vlastnosti nátěru vhodného pro pokrytí rukojeti. Téměř nezničitelný, hladký, ale zase ne moc, spolehlivý proti třískám a odštípnutým kouskům, a také mimo jiné… voděodolný. To se projeví po delší době, až jinak ošetřené meče v mokru shnijí; pokus jste však svědomití a o meč se postaráte jaksepatří, k uplatnění této vlastnosti nikdy nedojde.
Na druhou stranu…. No, jděte do obchodu a podívejte se na cenovku s plechovkou lodního laku. Nebudete mile překvapeni. Také trochu smrdí a schne, musí se do té doby skladovat v suchém větraném prostoru..ale to jsou jen detaily. Ostatní nátěry nemám vyzkoušené, ale měly by mít podobné vlastnosti.
Výhody:Nezničitelnost, není nutnost obnovy, lepší ochrana zbraně před povětrnostními a dlouhodobými vlivy, nemění tolik charakter rukojeti
Nevýhody: cena(a tedy i časová návratnostJ), netlumí prudké údery(při bitce), musí schnout, smrdí…
Já mám prozkoušené akorát elektrikářskou pásku a lodní lak, s tím jsem ovšem měla čest jen v podobě šermování s ráhnem naší jachty:-), což se asi nedá považovat za nějakou velkou praxi. Ale to ráhno se fakt drželo příjemně, jenom bylo trochu větší a táta mi ho po chvilce sebral a namontoval… asi proto se mě naše jachta od té doby vždycky snaží tím ráhnem sejmout, nebo že by Murphyho zákony? Elektrikářskou pásku máme na rukojetích všichni, já i na čepeli, jenže u nalomeného meče. Docela by mě zajímalo, co s tím hodlám dělat. Asi ho spravím a nebo si najdu nový. Ovšem prvotřídní budoucí meče se jen tak po lesích většinou nepovalují:-(

Trénink - zpěv, modřiny, ping pong bum a nová bitka

25. února 2008 v 15:29 | D.V. |  Zápisky z tréninků
Tak jsme v sobotu vyrazily na trénink. Nebudete tomu věřit, ale ve třech!
Ve složení Obi-wan Kenobi, Darth Nemesis a Darth Victory jsme se sešly v 13:40 v autobuse. Dojely jsme na místo a v podstatě okmažitě začaly s tréninkem, ve kterém jsme pokračovaly nepřetržitě až do čtyř. Dá se říct, že toto byl jedním z nejproduktivnějších tréninků vůbec.
Začátek tréninku spočíval v tom, že si Obi musela připomenout, co to vlastně je stará bitka. Po krátké ukázce, ve které jsme jí ale spíš předvedly, jak ne, se pokusila o rekonstrukci. Byl tu ale problém. Pravda, bývaly doby, kdy jsem Nemesis přišla já jako nepřítel příliš agresivní, jenže teď už si na mě zvykla. A to do té míry, že před couvající Obi házela držky jednu za druhou.
Ale to jsme ještě zvládly! Pak narazilas kosa na kámen aneb já na určený cíl našeho tréninku. Nová bitka. Komplet bez scénáře, rychle a efektně. Ok, efektně to být nemusí. No dobře, rychle taky ne. A bez scénáře? No ze začátku se to zdálo jako nepřekonatelný problém, ale k překvaprní všech jsme to co? Zvládly!
Po chvíli se nám skutenčně podařilo zrekonstruovat celou bitku bez scénáře. Pravda, na každém kroku zastávka a půl hoďky přemýšlení, co je tam dál, po případě do očí bijící chyby, ale daly jsme to! Vyskytly se dokonce různé zajímavé momenty jako když mi bláhová Obi sundala kryt z útoku na hlavu a já ji nevěda, že mám útočit dolů, praštila setrvačností do hlavy:-D Taky jsem dostala pěknou pecku do ruky. Prej: "Jste moc daleko, vypadá to blbě!" No to aby to radši vypadalo blbě, než abych dostala ránu!
Nevěřila bych, že nová bitka je tak fyzicky náročná. Prvních pár sekvencí, které jsem vždycky trénovala s Nemesis nahradilo ještě několik dalších, které sedí na mou formu boje přímo jako ušité. Skoky a otočky, prostě akrobacie a efektnost. Ještě že mě tam Obi odkopne a já tam můžu po celou dobu staré bitky, než je Nemesis zabita Obi, luxusně ležet na mokré a studené zemi. Ách, ta pohoda...
Stará bitka na lávce se ale stala naprosto nepřekonatelným problémem. Obi nejenže couvala do záhonlů, seč se dalo, ale hlavně uhýbala, takže v momentě, kdy měla Nemesis plnou váhu přenést Obi na meč, tak tam Obi prostě nebyla. No a co z toho asi tak mohlo vzniknout? Áááááá! Bum.
Nakonec, po několika pokusech, luxusních ústupech přes záhonek a přeskokách, to vzdaly, prostě to nebyly schopné dát do konce. A šlo se na bitku dvou lidí, tří mečů. Jelikož jsem ji viděla poprvé, bylo to zajímavé. Zajímavější o to, že si ji Obi ale vůbec nepamatovala. Takže jsem jim to musela diktovat. No, řeknu vám, už jste někdy diktovali bitku z cizího zápisu? Jestli ne, tak si to někdy vyzkoušejte. Pak pochopíte, že to vůbec není žádná sranda. A ještě každý meč zvlášť!
Po usilovném tréninku, po kterém jsme vítězně daly novou bitku bez scénáře, rychle, jen s jednou opravou a vypadaly jsme jako debilové, no trošku odklon od původního plánu, ale dobrý, já jsem byla zcela spokojená a vyflusaná, jsme se vítězně odebraly na svačinu. Teda až po tom, co se mi podařilo zvednout Obi a Nemesis ze země, na které obě jako mrtvoly ležely, protože se jim katastrofálně nechtělo zvedat.
16:00
Svačina! Dobrá a osvěžující, chvíli odpočinku jsme už vážně potřebovaly. Protože dvě hodiny intenzivního tréninku jsou najednou docela záhul. Po tom, co jsme se najedly, už se nám nechtělo jít trénovat, a proto jsme se rozhodly pro naši obvyklou aktivitu. A to je jaká? No přece ping pong!
Ovšem byl tu jeden problémek. Žeby ping pong ve třech? Nojo, přesně tak. Běžně se totiž počítá s tím, že se tato hra bude provozovat ve dvou nebo ve čtyřech, což je tedy ten základní omyl. Proč by se taky ping pong nemohl hrát ve třech? Efektem se stalo víko od jakési hry, které posloužilo jako pálka. No, řeknu vám, to bylo něco. Nejenže při každém odpálení se ozvala rána na pálku nevídaná, ale krabice zdaleka tak dobře neodráží jako pálka. Ale má jednu neuvěřitelnou výhodu, a to tu, že se míček dá přiklopit a nikam vám neuteče! A z důvodu zvuků, které se při hře ozývaly jsme přejmenovaly stereotypní a nudný ping pong na nový ping pong bum!
Byla to neuvěřitelná sranda, ale nemůžu to tu všechno líčit a to hlavně z důvodu toho, že už si to všechno nepamatuju a rozhodně už by to tak nevyznělo. Zakončily jsme to debatou na téma styly ohozů, což je na naše poměry téma více než neobvyklé.
18:00
Jdeme na autobus! Odebíráme se pryč a při tom se zabýváme problematikou zpěvu, jehož základy mám. Pokoušela jsem se je vštípit Obi, protože Nemesis mi stagnovala a to i přes ujišťování, že ji nikdo nevidí a nikdo v okolí není. No, konečný efekt byl ten, že jsme z toho všechny zívaly o sto šest!
A už jsme doma, bylo to super, tohle byl jeden z nejlepších tréninků vůbec. Už se těšíme na další ve třech nebo dokonce ve čtyřech!
Nezabme se!

Telekineze

23. února 2008 v 10:52 | D.V. |  Schopnosti
Telekineze je jednou z domén bytostí, tkeré ovládají Sílu. Nikdo jiný, než Jedi a Sith nedokázal pohybovat předměty pouhou silou své vůle. A můžete to být právě vy, kdo je bude následovat.
Jestli hodláte zkoušet telekinezi, musíte být uvolnění, prosti myšlenek a musíte být schopni se koncentrovat na ten předmět a na nic jiného. Musíte být opravdu horliví, protože to může trvat roky, než se to naučíte, ale myslím, že se vyplatí čekat. V hlavě myslete na svůj cíl, představujte si ho znovu a znovu, nemyslete na nic, jen na ten předmět a váš cíl. Dělejte to tak dlouho, jak jen to je možné, aby to pro vás bylo pohodlné a dělejte to denně. Za nějaký čas uvidíte výsledky.Je lehčí začít se světlými věcmi. Některé experimenty jsou: Kutálení tužky, používajíc světlý papír je docela snadné, zkusit přimět plamínek svíčky, aby směřoval nějakým směrem a v neposlední řadě, ale docela jednoduché je ohýbání stříbrného nádobí nebo klíčů. Držte vybraný předmět v ruce a ciťte povrch, během čehož si představujete v hlavě jeho ohýbání. Věc je: Nepřinucujte to ohnout se, ale nechte se to ohnout.

Je tu pár určitých věcí, na kterých potřebujete pracovat předtím, než se někam dostanete s TK. Zde popíši pár překážek, které musíte překonat a cvičení, která musíte zvládnout.
1) Obava
Telekineze je skutečná. Lidé jí prováděli a provádějí po celý čas. Je to dar všem lidem. Dostaňte to skrz palici, než budete pokračovat dále. Obava je jako stěna mezi vámi a TK. Tak přes ní přelezte a nechte jí v dáli za vámi. Nepotřebujete obavu ve vašem hledání pravdy!
2) Logika
Dobrá, žijete v praktickém světě, je jen přirozené zkoušet zdůvodnit různé věci. Netrapte se. Nechte praktičnost stranou a když pak dosáhnete TK, pak uvidíte, jak hloupá je podstata logiky se vším dohromady. Dá to smysl, až to zvládnete.
3) Čistota srdce
Proč se chcete naučit telekinezi? Vaše důvody musí být pozitivní a vaše záměry ryzího charakteru. Jestli se to chcete naučit, abyste zraňovali lidi (létající nože), mít z toho zisk, ukázat se před přáteli, zapomeňte na to. Učte se to, abyste zkoušeli mysl, naučte se bojovat s realitou. Nedělejte to jen pro nějaký druh laciné slávy. Je-li tohle váš záměr, nikam se nedostanete.
4) Meditace
MUSÍTE MEDITOVAT. Uvažujte o vašich potřebách. Vemte to krok za krokem. Meditace je klíč, který připravý vaši mysl na telekinezi.

Tak tedy hodně štěstí, protože pokud zvládnete telekinezi, jste na té nejlepší cestě, jak se stát tím pravým rytířem Jedi!

Původ a význam mého jména

17. února 2008 v 11:09 | D.V. |  Flotila v jednotlivcích
Darth Victory. Sithské jméno, které v sobě skrývá nejen komplikovaný původ a vývoj, ale také symbolický význam, který by s trochou nadsázky mohl být pravdivý.
Moje přezdívka Victory vznikla asi před třemi lety, společně s ostatními řpezdívkami Flotily. Vzorem byly názvy lodí ze Star Wars a Victory byl jedním z nich. Dále se ještě ujaly jména Gloria, Nemesis, Imperial a Manticore. Victory se ale jako jediné jméno opravdu ujalo. Oslovení Viki, zkrácenina, se pro mě stalo naprosto běžným a mnoho lidí mě zná pouze jako Viki a o mém skutečném jménu nemá ani tuchy a nebo ho nepoužívá.
Přezdívka Victory mi vydržela dlouho, ale svou finální verzi získala až při vzniku druhé Flotily, kdy jsem přešla s doublelightsaberem k Sithům a byla zde nutnost nějak svůj stav vyjádřit. A jak jinak, než před Victory dát typické Sithské jméno Darth, které má snad každý Sith?
A tak vzniklo moje jméno Darth Victory (D.V.), pod nímž mě všichni čtenáři tohoto blogu znají. A co toto jméno vlastně znamená?
Pokud umíte alespoň trošku anglicky, tak víte, že victory přeloženo do češtiny, znamená vítězství. Už proto jsem si vybrala toto jméno, díky jeho významu. Vítězství, neporazitelnost a věčnost v jednom. Jako bojový pokřik je moje jméno přímo ideální :-)
A nyní Darth před tím. Toto sithské jméno vyjadřuje temnotu a Temnou stranu. Proto jako celek moje jméno znamená vítězství temnoty, temné vítězství či vítězství za pomoco Temné strany. Také vyjadřuje mou příslušnost k Sithům.
Možná je to náhoda, ale musím si zašťourat. Je to prostě zvláštní, protože snad všichni v nějakém našem souboji umírají nebo jsou zraněni. Vítězství temnoty, temné vítězství... Všimli jste si totiž, že já jakoby čirou náhodou, v žádném souboji neumírám?

Jedi and Sith style

14. února 2008 v 18:07 | D.V. |  Star Wars
Tak bych vám něco ráda řekla o Jedi stylu, aneb jak vlastně Jediové vypadali? Co vlastně nosili , aby to bylo praktické, efektní a přitom použitelné prakticky kdekoli a na cokoli?
Jediové i Sithové se oblékali v podstatě stejně, snad jen barvy byly odlišné. Jinak jsou ale jejich tuniky na první pohled v podstatě totožné. A proč, ptáte se?
Tak za prvé - museli se odlišit od ostatních normálních smrtelníků, kteří neovládají Sílu a to nejen chováním a světelným mečem, ale i něčím, co je vidět na první pohled - co tedy jiného než ohoz?
A za druhé - museli vynalézt nějaký kompromisně řešený oblek, aby při soubojích světelným mečem nebyl ani jeden ani druhý v nevýhodě kvůli obleku. Proč kompromisně řešený? Vysvětlím.
Když jste Jedi či Sith, musíte počítat s čímkoli. Proto se od jejich ohozu vyžaduje praktičnost a ne to, že se vám něco urve, někde něco zachytí nebo dokonce nedrží! Takže praktičnost na prvním místě. Zároveň to ale musí být pohodlný oblek, který nebude plandat ani příliš přiléhat, protože v něm budete dělat úplně všechno, co vás napadne, takže spát, bojovat, spravovat loď i meditovat. Pohodlnost a praktičnost, už jen tyhle dvě položky jsou těžko skloubitelné. Ale jak už bylo řečeno, museli se něčím odlišovat. Takže pokud už někdo nějaký takovýhle dokonalý oblek vymyslel - tak smůla! Muselo přijít něco nového, revolučního! Ale nemohli chodit jako strašáci do zelí, takže i něco elegantního. A taky krycího, nenápadného a neušpinitelného, aby se mohli kdekoli schovat a nezašpinili si přitom svůj běloučký oděv.
A ptáte se, co z toho vzniklo?
Vznikla z toho poměrně složitá tunika. Na první pohled volná, což taky trochu je, ale rukávy jsou snesitelné a díky tomu,
že nikde nešponuje, se v ní bojuje dobře. Je prakticky zbarvená, pohodlná, elegantní a ležérní, teplá a revoluční.
Celý kompletní ohoz Jedie se celkově však neskládá jen z tuniky. Tvoří ho několik částí a to spodní tunika, kalhoty, plášť, opasek a boty. To tady rozeberu.
Spodní tunika má většinou 3 vrstvy - spodní triko s dlouhými užšími rukávy, na něm vestu bez rukávů, horní překříženou tuniku se širokými rukávy, látkový pás a na něm kožený opasek. Některé horní tuniky jsou krátké, zhruba nad kolena, některé i dlouhé až na paty, jako měl Obi-Wan ve Staré Trilogii, v Nové Trilogii má dlouhou např. Agen Kolar nebo Seasee Tin.
Barvy jsou většinou tlumené - převládají různé odstíny hnědé, béžová, krémová, bílá, šedivá , objevuje se i černá a tmavě modrá, ale jen velmi málo. Pokud má Jedi černou, bývá obvykle zkombinována se světlými barvami.
Kalhoty jsou co nejlépe přizpůsobeny k boji, takže pohodlné, ale neplandavé. Jsou dost podobné vojenským kalhotám a Jediové je nosili zastrčené do bot, aby se o ně nepřerazili, což je docela rozumné opatření. Ale o kalhotách není příliš informací.
Plášť je dlouhý až na zem, má širokou kapuci a široké rukávy. Pláště jsou zapínací u krku. Kapuce bývají většinou šity tak, aby zakrývaly tvář, ale nemají vždy stejný tvar. Rukávy pláštů bývají široké, jaké má např. Obi-Wan, ovšem není to pdmínkou.
Pláště nejsou podmínkou a v boji se rozhodně nenosí, protože by jen překážely. Většinou však typické Jedie i Sithy najdete s plášti a to nejčastěji s kapucou, zvláště Sithy, kteří neradi ukazují svou tvář.
Opasek je rovněž důležitou součástí. Ben měl ve Staré Trilogii obyčejný pásek s přezkou. Jediové v Nové Trilogii mají většinou identické opasky a nosí na něm věci nezbytné pro přežití - výživné kapsle, několik pouzder na dýchací přístroj nebo na zásoby a hlavně to nejdůležitější - světelný meč, pro který je určen speciální háček.
Pod koženým opaskem bývá většinou látkový pás ve stejné barvě jako je tunika, který se zapíná na háčky. Kožené opasky mají různá zapínání vpředu, které ma však nejspíš pouze dekorativní funkci, samotný opasek má "pravé" zapínání vzadu a je ukryto pod koženou přezkou. Každý Jedi má různé druhy pouzder, jde hlavně o různé tvary a barvy.
Jediové nosí obvykle vysoké "jezdecké" boty, které mají různé barvy i tvary. Pravděpodobně existuje více druhů Jedijské obuvi - polní nebo také bojové a diplomatické. Většinou jsou vysoké, nebývají hladké, mívají v horních částech žebrování, pásy po celé délce, nebo i přezky. Většinou jde o těžkou obuv v nízkou podrážkou. Jediové nosí kalhoty zastrkané do bot, takže správná obuv by měla být vysoká a to nejméně do půli lýtek, většinou však převažuje délka pod kolena.
Tak toto je typický Jediský oděv, Sithové se oblékali podobně, avšak vždy do černé. Jak vidíte, neměli to jednoduché, ale zase jejich ohoz odpovídal všem požadavkům, které na ně byly kladeny. Tuniky se také postupně zdokonalovaly a přizpůsobovaly dalším a dalším nárokům, a proto můžeme tento zkompletovaný oblek považovat za tu nejdokonalejší a nejlepší verzi!

New okraje

10. února 2008 v 13:26 Flotila v souhře s blogosférou
Tak jsem si pohrála doma s Photoshopem ,že se kouknu na to naše logo a tak se stalo.Dávám se Vám,můj výtvor.Pls napište komentáře a různé výhrady.Dyžtak předělám.

Elektrikářská páska - ano nebo ne?

10. února 2008 v 10:30 | Annie |  Šerm a věci okolo...
Nesnáším blog! Napíšu sem článek a ono mi ho to smaže! A zároveň mi to i vymaže schránku, aby si člověk nemohl hodit ctrl+V a zase si to načíst! No jo, česká úroveň....
WARNING:Tento článek bude dokončen až někdy, protože autorka není v náladě na psaní. Čekejte ho tak zítra, možná pozítří. Tohle zmizí a objeví se tady zhruba to, co jsem sem napsala před pěti minutami a neuložilo se to...

Zase new design(kousíček designu)

8. února 2008 v 18:24 Flotila v souhře s blogosférou
Tak, a je tady zase změna. Omluvte můj osobní vkus, ale kostičky mi dvakrát nesedly. Tak jsem sedla k photoshopu(který mám druhý den) a zkoušela vytvořit něco trošku lepšího. Pokud se vám to bude naprosto katastrofálně nelíbit a nebudete se na to moct dívat, napište do komentářů(návštěvníci) a nebo změňte(DarthVictory, Adi). Není to nic světoborného, časem možná zkusím ještě předělat (pokud budu pořád ještě mít přístup:-) a pokud možno i vylepšit.

Trénink - imaginární lávka, debaty a procházky

7. února 2008 v 21:10 | D.V. |  Zápisky z tréninků
Tak jsme z důvodu jarních prázdnin vyrazily na trénink. Přestože nám Obi přislíbila účast, na poslední chvíli si vzpomněla, že vlastně nemůže, takže jsme zase jely já a Annie. A tentokrát zase jednou autobusem!
13:30
Nastupuji do autobusu, Annie tam již sedí a vzorově mi drží místo. I když to zase tak těžké nebylo, jelo jen pár lidí. Samozřejmě, že se řidiči porouchal ten strojek, protože vždycky, když jedu já, tak se něco porouchá. Už fakt nevim, jestli vysílám nějaký negativní vlny nebo co..??
Dorážíme na místo a rajzujeme si to přímo na tréninkový plac. Cestou se přivítáme se psem za plotem. Dobře, se štěnětem za plotem. Můžete vidět jeho fotku na minulém zápisku. Annie konstatovala, že tam byl jezevčík, ale ten chcípnul a teď tam je pes. To mě fakt dostalo!
14:00
Trénujem! Začínáme novou bitkou. Po pár opakováních, při tkerých jsme potřebovaly scénář (ty naše typický záseky), jsme se dostaly do naší bývalé podzimní kondice, kdy už jsme trénovaly na efekt. Šlo nám to fakt dobře, až na to, že jsem si místo machr protáčení jednou dala přes nohu... nojo, stane se.
A stará bitka. Tady excelovala zase Annie, když omylem odhodila meč o tři metry dál. Jojo, stane se, že? Ale už nám to šlo taky! Fakt že jo! Škoda, že nemůžu zastávat všechny protivníky Annie v nové bitce, docela by mi to šlo:-D
Tréninková bitka. To bylo celkem dobrý, Annie si to dokonce pamatovala(!!) a domyslely jsme mojí supr sekvenci, ve které se ukážu být moc zlým mistrem... Ale taky už nám to šlo. Tohle ale musí natrénovat zase Adi, opět nemůžu zastávat dvě role, to by tady asi nešlo. Že bych sama sebe odstrčila?
A tady už jsme měly roupy. Začalo to návrhem, že jdem tu bitku zkusit někam jinam. Ptáte se proč? Předvedu: "Couvej víc, ať to tam stihneš dohnat až pod ten javor!" "Jo, budu couvat už při prvních úderech." A tak couvala. A při krásné otočce, kdy jsme si nevšimly bahna, jí to podjelo a s výkřikem "ááááááááááááááá!" mi Annie málem skončila u nohou. Sice bylo hezky, ale mokro pořád ještě taky. Takže jsme si tam vydupaly krásný plac, plný úžasného bahna...
A tak jsme šly jinam. Ale kam? Do stromů? Nééé! Ke skleníku? No to už vůbec! To jsme pak i později zkusily, ale v půlotočce naslepo to ten skleník z fleku od Annie schytal. Ještě že má jen tréninkový meč a ne ten svůj! A kam že jsme se to přemístily? Na bezva návrh - na úzkou cestičku mezi záhonky!
Připomněly jsme si DOTF z E.3, protože záhonky, asi o metr níž než cestička, byly pěkně zryté a krásně bahnité, takže pokud by nám to podjelo... Annie konstatovala, že pokud bysme spadly do "lávy" neboli záhonku, tak by na nás přišla babička a dala nám kýblem přes hlavu. No, radši spadnout do tý lávy :-D Brzy jsme zjistily, že nová bitka takto asi nepůjde. Složité otáčky okolo nepřítele na ani ne metrovém chodníčku s klouzavou trávou prostě nejdou. Ale co tam šlo, je stará bitka.
Ve staré bitce mám v originále couvat. Což se taky dělo. Muselajsem hezky přímo rovně za sebe ustupovat, až na konec, kde se pozice otáčí. Na metrové cestě to ještě šlo. Ale pak jsme našly opravdu vražednou "lávku". Ani ne půl metru široká cestička! Teda, bylo to o hubu, protože držet rovnováhu a uhýbat před naslepo vedenými údery Annie, která postupovala až šíleně rychle... neuvěřitelné. Ale sranda to teda byla, teda dokud mě Annie nešvihla do nohy, protože si nevšimla, že se mi meč zasekl do rybízu.
A pak jsme šly na terasu. Malou terasu, kde mě pořád rvala do zábradlí, ale zvládly jsme to a ještě stále žijem! Potom už jsme toho radši nechaly a vydaly se do FSSPCH, protože už jsme dostávaly fakt hodně praštěný nápady a to by u nás mohlo skončit nedobře. Taky jsme přišly na bezva způsob, jak prověřit, zda dotyčný starou bitku umí, nebo ne. No, Adi, budu ti držet palce:-)
Cestou do FSSPCH i po okolních lesích, polích a remízkách, jsme debatily o všem možné, včetně techniky knižních soubojů a složitých filozofických otázek, jako třeba proč si Jediové během souboje nevypínali světelné meče a podobně. No prostě, to bylo něco!
16:45
Po návratu jsme si daly zase jednu výbornou svačinu, díky babičce Annie, a podebatili o volbě prezidenta a problematice záporů v češtině a jiných jazycích:-D A pak jsme šly, snad jak už klasicky, hrát ping pong s hradbou, kde už jsme měly nachystanou odminula herní plochu. Při pinčesu jsme kecaly o blogách a estrankách a tak.
18:00
A vytážíme na autobus zpět. Cestou jsme se dostaly do našeho typického okruhu témat, no přečtěte si celou Fantasmagorii i Útočiště a porovnejte. Přijdete hned na téma hovoru...
A jsme doma. Dneska nám to šlo, nutno podotknout, že už jsme se dostaly do naší loňské kondice, kterou jsme měly loni na podzim. Byl to produktivní trénink, ale abych tak řekla, já a Annie už nemáme co trénovat. No jasně, že se dá spousta věcí dodělávat a pilovat, ale my dvě už svoje základy umíme, a proto nutně potřebujeme ještě alespoň jednoho člověka!
Takže na příští trénink už snad (určitě, protože já tam tu Obi prostě dokopu:-) ve třech!
Nezabme se a neuklouzněme!

Jaký ohoz na trénink?

7. února 2008 v 10:45 | Annie |  Šerm a věci okolo...
V čem šermovat? To se může zdát jako zcela zcestná otázka, vždyť je to přece úplně jedno! No, není. Ne že by existoval jediný vhodný typ ohozu, ve kterém lze šermovat(nebo se o to pokoušet), ale jistého typu oblečení je lepší se vyvarovat. Tenhle článek je psaný pro ty, kteří šermují(nebo se k tomu chystají) ve venkovním prostředí jako my, protože nemáme k dispozici tělocvičnu nebo jiný dostatečně velný zastřešený prostor. Poukud šermujete v suchu s teple, je vcelku jedno, v čem.
1.) Nebrat si bílou barvu
Bílá barva je efektní, viditelná a leckdo by si řekl - proč tak? Ale důvody pro to existují. Pokud máte choreografii, kde je začleněn i nějaký prvek na zemi(např hození... úst, spadnutí na zem, nebo třeba nějaké to salto, které nacvičujete a neumíte:-)nebo prostě uklouznete, vaše bílé oblečení velmi rychle získá nový, ve většině případů nežádoucí odstín. Který většinou ani nejde vyprat, pokud s sebou švihnete do krásné zelené trávy nebo do ještě krásnějšího bahna. Takže.. bílou barvu ohozu až v momentě, kdy se chystáte danou bitku předvést veřejnosti(pokud vůbec), na trénink raději ne.
2.) Vyhnout se širokým rukávům
Široké rukávy také působí efektně, ale pokud se vám do nich nebude zachytávat rukojeť meče, budete docela schopní mágové. Nehledě na to, že venkovní počasí většinou nebývá ideální, i o širokých koncích rukávu platí, že efektní až pro veřejnost, ne na trénink.
3.) Nebrat si zánovní značkové oblečení
K tomu snad netřeba cokoliv dodávat. Počasí nepřeje nikomu, takže si vezměte na sebe raději nějaký ohoz ala homeless, aby pak výsledný rozdíl před tréninkem-po tréninku nebyl tak markantní. Stačí nějaké starší oblečení, něco, v čem byste se třeba do školy už nevydali. Uklouznete, zakopnete, někdo vám nastaví nohu, nebo do něčeho šlápnete, případně vám někdo špičkou meče vytrhne pár oček ze svetru.. Prostě je vhodný ohoz, který se může zničit. Neděje se tak pořád, ale občas ano.
4.) Nebrat si jeansy
To je zcela a jenom můj osobní tip. Pokud máte v choreografii nějaké akrobatičtější prvky nebo poté blbnete na houpačce, jeansy vás trochu omezují v pohybu a výsledek ne vždy dopadne na 100% dobře. Nejlepší jsou pohodlné tepláky(podle počasí tenké nebo teplé), na kterých nevadí, když se někde zašpiníte nebo si je roztrhnete. Ale, čtvrtý bod je osobní názor/postřeh, ne obecná věc.
5.) Vyvarovat se upnutých bund a takových, ve kterých nemůžete pohnout rukama
V zimě je občas těžké sehnat vyhovující bundu, ve které vám nebude zima. Jistě, pokybem se zahřejete, takže ani není vhodná superteplá bunda přímo na třičko - nemáte si pak co odkládat. Snad nemusím dodávat, že bunda, ve teré nemůžete ani pořádně upažit, není pro trénink to nejvhodnější. Nejenže máte katastrofálně omezené ruce, které jsou nejdůležitější, ale ještě působíte jako kosmonaut a to opravdu není to pravé ořechové.
6.) Jaké rukavice?
Rukavice je dobré mít, i když je teplo. Nejenže pokud to neumíte, máte (zvlášť při improvizaci) pěkně omláceké klouby prstů, ale taky můžete vyfásnout sedřené ruce nebo v horším případě i nějakou tu odřeninu či stržený strup. Ano, bez rukavic se šermuje lépe, máte větší kontrolu nad mečem, ale zase se zvyšuje riziko drobných úrazů. Snad nemusím připomínat, že palčáky jsou naprosto nevhodné, stejně jako lyžařské rukavice, ve kterých si ani nemůžete přehaziovat z ruky do ruky. Nejvhodnější jsou tenké nebo silnější prstové, látkové, ničím nevyztužované, abyste pořád měli v rukou cit. To je to hlavní, jinak vám váš "soupeř" mnoho nepoděkuje.
7.) Nevzít si předpotopní sandály
Není nic horšího, než když v půlce souboje ztratíte botu. Takže nedoporučuji pantofle, sandály(takové ty s urvaným řemínkem), žabky a podobné; ty jsou naprosto nevhodné i kvůli druhé zásadě - neberte si otevřené boty, v noze zapíchnutý klacek (povalující se na zemi) nebo šutr v botě opravdu není příjemný. Stejně tak v létě bacha na vosy a včely - to v případě tréninku naboso. Ani druhý extrém není nej - těžké pohorky(kterými když někoho odkopnete, zlomíte mu žebra), finky(roztrháte), boty s podpatky(přerazíte se a v případě zásahu jehlou kamaráda - jau), nezavázané boty s tkaničkami(přerazení se a zutí boty), conversky, pokud ostatní mají boty s pevnou podrážkou(dupnutí na nohu - jau), nové značkové boty za dva litry(po tréninku už jako nové značkové za dva litry vypadat nebudou) a další pdobné případy. Vhodné: botasky, kvalitní látkové boty všeho druhu(jen pokud je mají všichni!), boty s pevnou podrážkou, kozačky bez podpatků a podobné. Prostě terénní, zároveň ale lehkou obuv, která nemusí zůstat čistá. Jo a ještě jeden dodatek - neklouzavou.
8.)Jaký účes?
To sem sice až zas tak úplně nepatří, ale je to téma neméně důležité, zvlášť, pokud máte dlouhé vlasy nebo alespoň tak, aby vám mohly padat do obličeje. Emo ofina je bezpochyby krásná - ale na tréninku je dobré vidět na obě oči a mít přehled o pozicích mečů spolubojovníků, jinak se to může docela vymstít. To samé platí o princeznovsky dlouhých rozpuštěných vlasech a podobně střiženém účesu - nejen, že přes ně neuvidíte pokud foukne vítr a polezou vám do očí, večer je ani nerozčešete, protože se šíleně zacuchají. Takže - sepnout, zaplést, sgumičkovat, schovat a svázat.(Kratší vlasy neuvádím, u těch je to vcelku jedno, pokud je nemůžete mít v obličeji) Rozpuštěné vlasy(nebo emo ofina, ale to si nedokážu dost dobře představit) až na premiéru. Společně se stylovým ohozem, zánovní zbraní a dobře najetou bitkou. A s obecenstvem, ale to zase až někdy příště.

Impérium

6. února 2008 v 9:28 Star Wars
Impérium vzniklo po rozpadu Republiky a vítězství Temné strany neboli Lorda se Sithu. Jediové byly až na některé vymíceni, vládu převzali Sithové a nastala tvrdá a těžká doba. Všichni, kdo se odmítli připojit k Impériu a sloužit mu byli vyhoštěni někam pryč nebo rovnou popraveni.
Impériu vládl Imperátor (Císař) svou ničím neomezenou mocí. Jak chtěl, tak se i ve většině případů stalo. Nikdo se mu nemohl postavit. Jeho tvář byla silně vráskovitě pokřivená od konfliktu s mistrem Windu. Při sobě měl vždy berlu, o kterou se opíral. Chodil pomalu a rozvážně. To proto, aby naznačil svoji slabost, i když by berlu ve skutečnosti nepotřeboval.
Imperátor, neboli Darth Sidious či Temný lord ze Sith měl jednoho učeníka, později mistra Dartha Vadera, který sešel ze Světlé strany Síly a stal se temným Jediem. Musel na sobě nosit speciální oblek z tvrdé hmoty, který zajišťoval jeho životní funkce. To proto, aby nezemřel. Byl totiž velmi silně zraněn při boji s Obi-Wanem Kenobim, který mu usekl obě dvě nohy. Pak na něho z lávového jezera dopadla sprcha roztavené horniny, která zošklivila celé jeho tělo. Imperátor ho potom našel a zachránil ho před jistou smrtí.
Palpatine (Temný lord ze Sith) však nemohl pochopitelně dohlížet na všechno sám. Aby si zajistil kontrolu nad celou říší, vycvičil speciální agenty citlivé na Sílu, tzv. Císařovy ruce, kterým prostřednictvím Síly uděloval rozkazy. S těmito agenty se muselo zacházet jako se samotným císařem a museli je poslouchat dokonce i velkomoffové a velkoadmirálové. Zajímavé je, že Ruce o sobě navzájem nevěděly; myslely si, že jsou jedinečné. Mezi nejznámější Ruce patří Mara Jade, Arden Lyn a Maarek Stele.

Palpatine se však rozhodl neponechat nic náhodě, a proto měl v imperiálních počítačích zabudované skryté kódy, pomocí kterých mohl snadno zastavit prchající zrádce.

Aby si zajistil dohled nad Senátem, nechal ve Velké chodbě paláce vybudovat rozsáhlou špionážní síť, která se proslavila jako "Zdroj Delta".

Císař si hlídal politickou situaci v galaxii s pomocí Imperiálního bezpečnostního úřadu (Imperial Security Bureau- ISB) a Imperiální výzvědné služby. Mezi oběma organizacemi panovalo značné napětí, protože jejich vůdci se snažili získat co největší přízeň císaře.

COMPNOR (Comission for the Preservation of the New Order) se staral o výchovu a "převýchovu" obyvatel galaxie v souladu s ideály a myšlenkami Impéria.

Palpatine se však mnohem víc než Impériu věnoval Temné straně, a skutečnou moc měl jeho velkovezír Sate Pestage.
Celé, nebo spíše velká část impéria, padla po úspěšném útoku povstalců na druhou rozestavěnou Hvězdu smrti. Imperátor byl zničen statečným a odvážným Jedim Lukem Skywalkerem, který obrátil svého otce Dartha Vadera (bývalého Anakina Skywalkera) zpět ke Světlé straně Síly. Vader pak Imperátora hodil do hluboké šachty, kde zahynul. Pak v rukou Luka zemřel.
Imperiální flotila utrpěla při bitvě o Endor těžké ztráty. Bez císařovy vůle, která vojáky posilovala a dodávala jim sebevědomí, byla Flotila poražena i přes zjevnou početní převahu. Impérium se těžko vyrovnávalo se ztrátou císaře a Povstalecká aliance si postupně podmanila většinu galaxie.

Mnoho vysokých hodnostářů si myslelo, že se Sate Pestage stane Palpatinovým nástupcem, ale jeho plány zhatila direktorka Imperiální výzvědné služby, Ysanne Isard. Impérium se začalo rozpadat a vlády se ujali váleční lordové/diktátoři, kteří se nesnažili říši sjednotit, ale chtěli získat co největší území pro sebe. Část se soustředila na boj proti Nové Republice, zbytek bojoval mezi sebou. I když se jim několikrát podařilo způsobit Republice značné ztráty, nakonec byli poraženi. Z ohromujícího Galaktického impéria jim zůstalo pouhých osm sektorů a tím pádem přestalo být hrozbou. Admirál Pellaeon chtěl zabránit totální zkáze, a proto podepsal s Novou Republikou mírovou smlouvu.

Vznikl Imperiální zůstatek, v jehož čele stál (velko)admirál Pellaeon a rada moffů. Impérium přestalo obchodovat s otroky a diskriminovat ne-lidské bytosti a ženy v armádě. Po několik let bylo v ústraní a do věcí Nové republiky se nepletlo, ale během invaze Yuuzhan Vongů do galaxie bylo nuceno spojit své síly s Novou Republikou. Zpočátku jej sice Vongové přehlíželi, ale později mu zasadili těžké ztráty, když vyhráli bitvu o Bastion, imperiální hlavní město-planetu, a těžce zranili velkoadmirála Pellaeona. Když Jediové Pellaeona uzdravili, velkoadmirál se rozhodl přidat ke Galaktické federaci svobodných aliancí, jenž nahradila Novou Republiku zničenou Yuuzhan Vongy a účastnilo se v rozhodující bitvě o Coruscant, který Vongové přejmenovali na Yuuzhan'tar.

Impérium již dávno nevládne pomocí strachu a násilí, má propracovaný systém zákonů a vládne mu Rada moffů.

Senát

6. února 2008 v 9:27 | Adi |  Star Wars
Informace ohledně senátu a dění v něm.
Jako každé republice nevévodí pouze jedna jediná postava, i tady tomu není jinak. O věcech týkajících se Republiky rozhodují senátoři společně s hlavním kancléřem a byrokraty. Řešení problému probíhá většinou hlasováním pro určitou možnost, která je k dispozici. Možnost, která získá nejvíce hlasů je za souhlasu kancléře učiněna.
Celý senát řídí kancléř, který má po své pravici a levici dva byrokraty, kteří mu radí a také zasahují do jednání. Dále pak do senátu patří senátoři, to jsou zástupci všech soustav patřících do Republiky. Ti naslouchají návrhům a rozhodnutím nejvyššího kancléře a mají možnost hlasovat o problému týkající se určité věci.
Zasedací místnost senátu je tvořena jedním vysokým podstavcem pro kancléře, který je umístěn přesně ve středu celé místnosti. Po stranách, které jsou kruhového typu, jsou rozmístěny malé létací vozíčky, na kterých senátoři prohlašují své názory. Celá místnost je dobře ozvučena, aby všichni zúčastnění zasedání dobře slyšeli.
Mimo již jmenované senátory, byrokraty a kancléře se o dění senátu zajímají také rytíři řádu Jedi, kteří do některých rozhodnutí zasahují a musí jimi být schválené. Proto jsou známi jako strážci míru a klidu v Republice.
Senát je pro Republiku velmi důležitý, bez něho by ani nemohla existovat. Proto je dobré, že mu Republika věnuje velkou pozornost.

Tak teda new design

6. února 2008 v 9:10 Flotila v souhře s blogosférou
Tak jsem sem teda dala ten new design.
Název: Duel of the Fates - duha
Trvanlivost: dlouho, protože jen tak další design dělat nebudu a nevím, jestli někdo z vás jo, takže je to spíš takový otevřený téma
Tentokrát už mi ty okraje sedí, i když teď už se mi tolik nelíbí. Pokud se najdou další výhrady, pište do komentářů.
Tento design je mnohem šílenější, než ten předtím, přesto se mi líbí víc a nejsem tomu sama, za což jsem ráda. Díky za podporu, bez ní bych ho neudělala!:-)

Byly jsme na Pragoconu 2008

3. února 2008 v 13:01 | D.V. |  Cony a akce
Tak jak jistě víte, tento víkend se konal Pragocon 2008, kterého jsme se ve složení Darth Victory, Obi-wan Kenobi, zúčastnily. Přestože jsme přijely jen na sobotu a to jsme poměrně brzo odjížděli zpět, nutno říci, že to stálo za to, byla to akce opravdu bezvadná a zajímavá a je škoda, že jsme tam nemohly být déle.
Program tohoto conu byl bohatý, ale přesto když jsme přijely, nikde se nic nedělo a všude pobíhala spousta různých lidí. První přednáška začala až v jedenáct a to v Literárním bloku, bylo to o vydávání fantasy knih a o mladých spisovatelích a podobně. Přednášel vydavatel sám, takže osobní zkušenosti vyplnily veškerý prostor přednášky.
Pak jsme se přemístily do místnosti Futurologie, kde jsme seděly a poslouchaly fakt hodně hustou přednášku o robotech. Nejdřív byla jen teorie a obrázky nebo klipy z počítače, následně ale přišli dva výrobci robotů (maličkatých primitivních strojků, proboha!) a ukazovali takové motanice drátů na kolečkách, které proti sobě bojovaly v ringu - tzv. robotí sumo. Všichni se notně nasmáli (že, Obi?:-D), zvlášť u výkladů různých zajímavých příhod, které se staly při zápasech.
Potom jsme opět vyrazily do Literárního bloku, kde byla přednáška na téma Spiknutí, kam se podíváš. No, přednášející trpěl snad všemi vadami spisovné výslovnosti, jaké známe.
Nejen, že neuměl říkat ani r ani ř (jako ostatně polovina lidí tam), ale ani sykavky. Taky mluvil děsně potichu a tím stylem, že řekl pomaloučku jedno slovo (první ve větě), pak následovala půlhodinka vmetkových slabik (éééééééééééééééééééééééééééééééé) a potom, navzdory délkám rozvitých souvětí, dořekl zbytek věty do dvou vteřin. Nejen, že jsme mu nerozuměly ani slovo, ale taky mluvil šíleně nudně, a tak jsme se po pěti minutách zvedly a šly jsme na přednášku o tom, jestli jsou ve vesmíru mimozemšťané, nebo ne, v bloku Maelström. Tato přednáška byla úplně nej a to i přesto, že jsme musely po chvíli odejít a bylo tam strašný hafo lidí. A taky se tu hrály i prodávaly hry, knížky, hlavolamy a podobný blbůstky.
Hlášek padalo spousta a byla fakt hrozná sranda, ale o tom až později. Teď bych ráda, rozebrala to, co mě zaujaloasi nejvíc.
Když jsme vkročily do areálu, měly jsme pocit, že jsme... no asi v nějakém filmu nebo tak nějak. Slova móda nebo konformita jako by tady neexistovala. Polovina účastníků byla v různých kostýmech, nojo dramaťák, a to od Drákuly, přes elfky až po růžovou kočičku. Některé kostýmy byly fakt velkolepé. A ta druhá polovina lidí, byla ohozená do tak ztřeštěných modelů, že tady vypadat extravagantně prostě nešlo. Gothici v černých pláštích až na zem, bílým obličejem, černou pusou, nehty a očima a stříbrnými prsteny ve tvaru drápů, jsme potkávaly na každém kroku, kombinace černé mikiny i sukně a jasně červených punčoch popřípadě ještě nějak zkombinované s bílou - zcela běžné.
Každý druhý člověk měl na sobě plášť až na zem a to většinou černé barvy, ovšem jasně rudá a podobně se tam také vyskytovaly často. I někteří přednášející na sobě měli středověké ohozy popřípadě katanu po ruce a dýku za pasem ;-)
A teď nějaké hlášky... Ty nejlepší momenty byly ale robotí souboje sumo a Kybernetická babička, což ovšem nejde takhle popsat, takže uvedu jen pár hlášek. Škoda, že už to tak dobře nevyzní, to byste museli být přímo na místě.
1. přednáška - vydávání knih
"...a myslím, že to byl tenhle autor a že vydal knihu a ta se jmenovala... tuším, že Na ostří nože. Já už se v těch jeho ostřích a čepelích neorientuju..."

"Takže pokud někdo máte funkční křišťálovou kouli a umíte to s ní, tak bych pomoc uvítal." Z publika:
"To záleží na tom, k čemu tu kouli chceš, já mám například kříšťálovou kouli a s tou se bezvadně vrhá po nepřátelích."

2. přednáška - roboti 1. část teoretická
Chvilku po výkladu o knize, kde robot kvůli záchraně pána roztál v lávě. "Zkrátka ten vztah robota a člověka je takový hřejivý! Až se tomu robotovi v té lávě roztavily nožičky..."

"Takže se může stát, že to malé roztomilé kuřátko zkratuje a sežere mi psa?"

"A další robot. Tohle už není ani zajíc, ani panda, ale Philipps říká, že do pár let to budeme mít všichni doma. A budeme si moct povídat s takovýmhle... lampou."

"Vidíte?" "Já nevidim. Tady přes pána nevidim." V místnosti se nic nehne, jen přednášející na něco klikně. "Už je to lepší?" "No, ani ne."

"Robot - hlídač. Japonci už si na něj v supermarketech zvykli, ale byli tam američtí turisti a začali s řevem utíkat. Robot zaznamenal neobvyklé chování a Amíky sebrali a zbásli."

"Jak si ty děti umí promítat do obyčejných věcí něco víc! Třebá já hlídám kámošce děti a ono třeba vezme klacek a říká, no ne, že je to princ, ale To je Darth Vader!"

"Přijeli jste sem pobejt!" Z publika: "A někteří i poblejt."

"A tenhle robot hledá zraněné lidi." "A doráží je."

2. část přednášky o robotech -2. praktická část
"Tenhle robůtek byl takový náš miláček, ale neměl cvičný cíl. Tak jsme vyrobili asi za jeden den Kadlu. Držela pomocí izolepy, vždyť to byla jen Kadla. A pak jsme mu ji dali jako cvičný cíl. No a co se nestalo, Kadla porazila našeho miláčka devět ku jedný."

"A pak tam byly záběry na ty úžasný struktury těch nejlepších japonskejch robotů. No a potom konstatovali, že Česko nemá na robotiku peníze a dali záběr na tohle..."

3. přednáška - vesmír aneb jsou tam mimozemšťané?
"A taky je potřeba, aby ta planeta správnou rychlostí rotovala." "Nojo, ale to záleží na sklonu osy, pokud má osu směrem ke slunci, tak může rotovat jak chce a teplota je tam furt stejná!"

"A tohle je moje rovnice." Objeví se rovnice N=K*O*Z*I*C*H, vysvětlené pod tím, ovšem jedno písmenko v rovnici schází a ve vysvětlivkách je. Z publika: "Hele, kožich! A kde máš to T?"

"Zamítám tuto debatu, na jejím konci bych totiž mohl vypadat jako úplnej blbec."

"...uvažuje, jestli by tam nemohl být život. Například Europa. To je myslím měsíc Jupiteru, nebo něčeho podobnýho."
Zkrátka a dobře, tohle byla nej akce a určitě někam pojedeme zase. Možná teda až na to, že nám na regulérní zastávce nezastavila tramvaj a musely jsme to doběhnout až na další zastávku (neúměrně daleko v poměru k ostatním vzdálenostem mezi zastávkami), kam naštěstí přijela za chvíli další.
Ale bylo to bezvaaaaaaaaaaa!

Focení

2. února 2008 v 20:06 | Adi |  Zápisky z tréninků