Byly jsme na Pragoconu 2008

3. února 2008 v 13:01 | D.V. |  Cony a akce
Tak jak jistě víte, tento víkend se konal Pragocon 2008, kterého jsme se ve složení Darth Victory, Obi-wan Kenobi, zúčastnily. Přestože jsme přijely jen na sobotu a to jsme poměrně brzo odjížděli zpět, nutno říci, že to stálo za to, byla to akce opravdu bezvadná a zajímavá a je škoda, že jsme tam nemohly být déle.
Program tohoto conu byl bohatý, ale přesto když jsme přijely, nikde se nic nedělo a všude pobíhala spousta různých lidí. První přednáška začala až v jedenáct a to v Literárním bloku, bylo to o vydávání fantasy knih a o mladých spisovatelích a podobně. Přednášel vydavatel sám, takže osobní zkušenosti vyplnily veškerý prostor přednášky.
Pak jsme se přemístily do místnosti Futurologie, kde jsme seděly a poslouchaly fakt hodně hustou přednášku o robotech. Nejdřív byla jen teorie a obrázky nebo klipy z počítače, následně ale přišli dva výrobci robotů (maličkatých primitivních strojků, proboha!) a ukazovali takové motanice drátů na kolečkách, které proti sobě bojovaly v ringu - tzv. robotí sumo. Všichni se notně nasmáli (že, Obi?:-D), zvlášť u výkladů různých zajímavých příhod, které se staly při zápasech.
Potom jsme opět vyrazily do Literárního bloku, kde byla přednáška na téma Spiknutí, kam se podíváš. No, přednášející trpěl snad všemi vadami spisovné výslovnosti, jaké známe.
Nejen, že neuměl říkat ani r ani ř (jako ostatně polovina lidí tam), ale ani sykavky. Taky mluvil děsně potichu a tím stylem, že řekl pomaloučku jedno slovo (první ve větě), pak následovala půlhodinka vmetkových slabik (éééééééééééééééééééééééééééééééé) a potom, navzdory délkám rozvitých souvětí, dořekl zbytek věty do dvou vteřin. Nejen, že jsme mu nerozuměly ani slovo, ale taky mluvil šíleně nudně, a tak jsme se po pěti minutách zvedly a šly jsme na přednášku o tom, jestli jsou ve vesmíru mimozemšťané, nebo ne, v bloku Maelström. Tato přednáška byla úplně nej a to i přesto, že jsme musely po chvíli odejít a bylo tam strašný hafo lidí. A taky se tu hrály i prodávaly hry, knížky, hlavolamy a podobný blbůstky.
Hlášek padalo spousta a byla fakt hrozná sranda, ale o tom až později. Teď bych ráda, rozebrala to, co mě zaujaloasi nejvíc.
Když jsme vkročily do areálu, měly jsme pocit, že jsme... no asi v nějakém filmu nebo tak nějak. Slova móda nebo konformita jako by tady neexistovala. Polovina účastníků byla v různých kostýmech, nojo dramaťák, a to od Drákuly, přes elfky až po růžovou kočičku. Některé kostýmy byly fakt velkolepé. A ta druhá polovina lidí, byla ohozená do tak ztřeštěných modelů, že tady vypadat extravagantně prostě nešlo. Gothici v černých pláštích až na zem, bílým obličejem, černou pusou, nehty a očima a stříbrnými prsteny ve tvaru drápů, jsme potkávaly na každém kroku, kombinace černé mikiny i sukně a jasně červených punčoch popřípadě ještě nějak zkombinované s bílou - zcela běžné.
Každý druhý člověk měl na sobě plášť až na zem a to většinou černé barvy, ovšem jasně rudá a podobně se tam také vyskytovaly často. I někteří přednášející na sobě měli středověké ohozy popřípadě katanu po ruce a dýku za pasem ;-)
A teď nějaké hlášky... Ty nejlepší momenty byly ale robotí souboje sumo a Kybernetická babička, což ovšem nejde takhle popsat, takže uvedu jen pár hlášek. Škoda, že už to tak dobře nevyzní, to byste museli být přímo na místě.
1. přednáška - vydávání knih
"...a myslím, že to byl tenhle autor a že vydal knihu a ta se jmenovala... tuším, že Na ostří nože. Já už se v těch jeho ostřích a čepelích neorientuju..."

"Takže pokud někdo máte funkční křišťálovou kouli a umíte to s ní, tak bych pomoc uvítal." Z publika:
"To záleží na tom, k čemu tu kouli chceš, já mám například kříšťálovou kouli a s tou se bezvadně vrhá po nepřátelích."

2. přednáška - roboti 1. část teoretická
Chvilku po výkladu o knize, kde robot kvůli záchraně pána roztál v lávě. "Zkrátka ten vztah robota a člověka je takový hřejivý! Až se tomu robotovi v té lávě roztavily nožičky..."

"Takže se může stát, že to malé roztomilé kuřátko zkratuje a sežere mi psa?"

"A další robot. Tohle už není ani zajíc, ani panda, ale Philipps říká, že do pár let to budeme mít všichni doma. A budeme si moct povídat s takovýmhle... lampou."

"Vidíte?" "Já nevidim. Tady přes pána nevidim." V místnosti se nic nehne, jen přednášející na něco klikně. "Už je to lepší?" "No, ani ne."

"Robot - hlídač. Japonci už si na něj v supermarketech zvykli, ale byli tam američtí turisti a začali s řevem utíkat. Robot zaznamenal neobvyklé chování a Amíky sebrali a zbásli."

"Jak si ty děti umí promítat do obyčejných věcí něco víc! Třebá já hlídám kámošce děti a ono třeba vezme klacek a říká, no ne, že je to princ, ale To je Darth Vader!"

"Přijeli jste sem pobejt!" Z publika: "A někteří i poblejt."

"A tenhle robot hledá zraněné lidi." "A doráží je."

2. část přednášky o robotech -2. praktická část
"Tenhle robůtek byl takový náš miláček, ale neměl cvičný cíl. Tak jsme vyrobili asi za jeden den Kadlu. Držela pomocí izolepy, vždyť to byla jen Kadla. A pak jsme mu ji dali jako cvičný cíl. No a co se nestalo, Kadla porazila našeho miláčka devět ku jedný."

"A pak tam byly záběry na ty úžasný struktury těch nejlepších japonskejch robotů. No a potom konstatovali, že Česko nemá na robotiku peníze a dali záběr na tohle..."

3. přednáška - vesmír aneb jsou tam mimozemšťané?
"A taky je potřeba, aby ta planeta správnou rychlostí rotovala." "Nojo, ale to záleží na sklonu osy, pokud má osu směrem ke slunci, tak může rotovat jak chce a teplota je tam furt stejná!"

"A tohle je moje rovnice." Objeví se rovnice N=K*O*Z*I*C*H, vysvětlené pod tím, ovšem jedno písmenko v rovnici schází a ve vysvětlivkách je. Z publika: "Hele, kožich! A kde máš to T?"

"Zamítám tuto debatu, na jejím konci bych totiž mohl vypadat jako úplnej blbec."

"...uvažuje, jestli by tam nemohl být život. Například Europa. To je myslím měsíc Jupiteru, nebo něčeho podobnýho."
Zkrátka a dobře, tohle byla nej akce a určitě někam pojedeme zase. Možná teda až na to, že nám na regulérní zastávce nezastavila tramvaj a musely jsme to doběhnout až na další zastávku (neúměrně daleko v poměru k ostatním vzdálenostem mezi zastávkami), kam naštěstí přijela za chvíli další.
Ale bylo to bezvaaaaaaaaaaa!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jezdíš na cony?

Jasně! 32.3% (10)
Sem tam. 32.3% (10)
Ne, ale znám je. 29% (9)
Ne. 6.5% (2)
Co to je con? 0% (0)

Komentáře

1 Adi Adi | 3. února 2008 v 18:43 | Reagovat

V kolik si stávala?A kd yjste přijely?

2 Darth Victory Darth Victory | 3. února 2008 v 19:19 | Reagovat

Přijely jsme před sedmou a jely jsme (tam) v osm, takže jsem vstávala tak v sedm. Ale stálo mi to za to!

3 Adi Adi | 4. února 2008 v 8:08 | Reagovat

Bože chudinky....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama