'Houpací gilotina'

4. dubna 2008 v 23:26 | Annie |  Překážky tréninkových placů
Představte si tréninkovou travnatou plochu na zahradě velkou jako Sus scrofa f. domestica (vepř domácí - pozn. autorky) a rozlehlou tak, že se na ní občas dala hrát kopaná. A představte si, že jí v půlce protíná provaz nad zemí a na něm visí na čtyřech lanech… pneumatika od traktoru. Rozběhnete se, skočíte, a pak zbývá už jen uširvoucí jekot a chytání se prokluzujících lan. Ostatní totiž různě tahají za provaz a pokud jsou alespoň trošku synchronizovaní, můžete při dobrých povětrnostních podmínkách opisovat dokonalé půlkruhy kolem různě kmitajícího nosného lana. Tak tohle je naše houpačka, jinými slovy také 'houpací gilotina' podle zákonů setrvačnosti házející vás na postranní lana nejlépe krkem.
Houpačka se - jak už to chodí - nachází uprostřed placu, dovolila bych si říct, že na pár centimetrů přesně. Prostě tak, aby se o ní člověk zabíjel, ať už je kdekoliv. Ještě že je z gumy a ne např. ze dřeva či železa, to by už hezkých pár mečů utrpělo existenční ztráty a ani naše pozadí (ano, houpačka je vždy v přesně spočítané výšce nezávisle na počasí a výšce člověka, který k ní couvá) by neušlo výraznějších škod.
Je to asi překážka dost unikátní, ale stejně sem vypíšu plusy a mínusy. Pochybuji sice, že by ještě někdo měl na zahradě takový pneu-unikát jako já (i když zahrada moje není, ta houpačka jo!) takže nějaké rady trochu postrádají význam.
Výhody: Zábava - houpání; odkládací plocha pro choreografie a bundy, případně meče; houpání v mezích - nenáročná odpočinková činnost…
Nevýhody: Překážka; pokud se někdo houpe a vy šermujete o kousek dál, zaručeně budete sundáni, nebo o ni přerazíte meč; rozptylovací podnět (Obi, pořád se houpající a nutící nás kličkovat okolo této smrtonosné zbraně); místo, kde lze zapomenout scénář (Viki, vyfoť ho a dej to sem, stojí to za to!); případné vyřazení z bojeschopných po sundání pneumatikou…
Hledala jsem nějaké foto, kde by byla houpačka zachycena pokud možno celá, ale ne a ne nic objevit. Nakonec sem dávám jedno dost… nepříliš kvalitní foto, no jo, holt se mi nechtělo na úpravu rozměrů fotky zapínat photoshop (a čekat dvacet minut, než se načte), takže zmenšeno ve starém dobrém photo editoru. Omluvte kvalitu.
Asi, až zase někdy pojedu do Dušník, vyfotím lepší fotku, která záhy nahradí tuhle. Nic lepšího zatím nemám k dispozici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darth Victory Darth Victory | 5. dubna 2008 v 10:54 | Reagovat

Jó, dobrej článek, jen na té fotce vypadám tak trochu jako pako, ale co se dá dělat...;-)

2 Annie Annie | 5. dubna 2008 v 19:48 | Reagovat

Hele, ty s tou fotkou radši mlč... ty vypadáš asi nejlíp. Fakt, chce to novou. Nebo jakoukoliv jinou, ale tahle byla holt jediná, co zabírala většinu houpačky.

3 Darth Victory Darth Victory | 5. dubna 2008 v 20:40 | Reagovat

Nojo, no... je mi to jasný. Chce to aktualizovat foto:-) Ale nejlepší je tam mašlička na kdysi dávno ještě nerozfláknutém meči Obi, ne?

4 Annie Annie | 6. dubna 2008 v 9:59 | Reagovat

Jojo, ta je nej. Holt došla v půlce páska, tak co se dalo dělat? :-D Uvázat na mašličku a jet dál. No jo, tahle fotka je už... rok stará! Kdo by tomu uvěřil;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama