Darth Maul a jeho osudy

21. května 2008 v 14:14 | D.V. |  Star Wars
Tak tady něco o výborném sithském šermíři, podle mě jedním z nejlepších. Je boj s doublelightsaberem byl prostě úžasný!
Darth Maul byl Zabrak narozený na Iridonii, domovské planetě jeho rasy. Z jeho brzkého života toho není mnoho známo, až do doby, kdy ho ve velmi mladém věku sebral jeho budoucí mistr Darth Sidious, nedbaje na názor Maulovi rodiny. Maul začal trénink se Sidiousom téměř okamžitě. Zasvěcený do temné strany Sily od malička, rostl v bytost neznající jiné emoce než hněv a touhu po krvi. Maul zabíjel živé bytosti nemilosrdně, protože jakákoliv ukázka strachu během tréninku byla krutě trestaná Sidiousem a za jakoukoli stopu po milosti byl odměněn krutostí. Když byl Maul dospělý, jeho mistr ho už přetvořil na zbraň čisté nenávisti. Označený Sithskými tetováními pokrývajícími jeho celé svalnaté tělo, byl mladý Zabrak ultimativním nástrojem temné strany. Navzdory tohoto dost traumatického dětství - pokud se to tak dá nazvat, měl Maul otcovské cítění vůči svému mistrovi, a nikdy ho nenapadlo zabít ho - až do finálního testu.
Někdy v roce 33 BBY, vyslal Sidious Maula do neznámých planet Vnějšího Okraje, proti Drovianovi jménem Silus, jež byl citlivý na Sílu. Sidious označil Siluse za hrozbu jeho plánů, protože hojně používal temnou stranu a bál se, že tato porucha v Síle přiláká Jedie a tak, přikázal Maulovi, aby ho odstranil. Silus byl mohutný, divoký a brutální uživatel Síly ale používal ji jen za účelem zisku, a to v zápasnickém ringu. Tam díky Síle, byl proti svým oponentům ve velké výhodě. Sidious ale řekl Maulovi, aby Silusovi nejdříve přehrál holozprávu. V té stálo, že Sidious přijíme Siluse za učně když zabije Maula. Mezi těmito soky okamžitě vzplanul boj v duelingovém ringu, kde bylo aktivováno pole na rušení energetických zbraní. Oba byli odkázáni pouze na své schopnosti boje a Síly. Maul byl velmi znepokojen "zradou" svého mistra a tak se stalo, že Silus získal převahu. Nakonec se ale Maul poddal svému hněvu a Silou zničil ono pole a aktivoval svůj meč. Jedinou ranou tak ukončil Silusův život a pochopil, že to, co udělal Sidious, byla jen pouhá zkouška. Skutečná zkouška nastala, když ho jeho mistr nechal svému osudu na planetě Vnějšího okraje. Tam se beze zbraně musel dostat přes smrtící droidy na dohodnuté místo. Po měsíci se Sidious vrátil a vyzval Maula na souboj se světelnými meči. Ten Maul rychle prohrál a mistr mu řekl, že ten ho zklamal, a že si zatím našel jiného učedníka. To v Maulovi vyvolalo záchvat hněvu tak silný, že jediná věc, kterou chtěl, bylo zabit mistra. Beze zbraně se vrhl na Sidiouse , kousl ho do ruky a krev mu vyplivl do obličeje. Náhle si ale uvědomil, že pro Temného Pána ze Sithu není soupeř a v klidném odhodlání se připravil na smrt. Sidious ho svým mečem udeřil do hlavy ale nezabil, protože měl pouze cvičný světelný meč a následně se začal smát. Tím, že Maul na něho zaútočil, splnil poslední test. Žádný jiný učedník neexistoval. Mistr tak svého učedníka prohlásil za Sithského Pána a vzal ho do nového domova na Coruscantu.
Před invazí na Naboo, byl Maul vyslaný odstranit Jedie, kteří byli poslaní Republikou zažehnat konflikt. Sledoval je na planetu Tatooine. Tam zabil Aneesa Dyma, Pa'lowického pašeráka, který mu stál v cestě. Po tomto malém zdržení se vrátil ke své misi a začal vyhledávat Jedie a královnu Amidalu. Podařilo se mu lokalizovat Mistra Qui-Gon Jinna a okamžitě se za nim vydal. Následoval krátký ale intenzívní duel mezi Qui-Gon Jinnem a Maulem, ze kterého však Jedi uprchl do své lodě. Nicméně i tento malý střet stačil, aby se Jinn začal bát návratu a co více, pomsty Sithů. Maul tedy selhal ve své misi zabránit Královně dostat se a Coruscant. To v něm vyvolalo hněv a on se chtěl Jediům za své selháni pomstít. O to se pokusil zpět na Naboo, kde vyzval jak Mistra Jinna, tak i jeho učedníka Kenobiho. Maul předvedl, že jeho výcvik je vskutku jedinečný a bez problému zvládal oba protivníky najednou. Boj byl dlouhý a intenzivní, protože Jediové se snažili Sitha dostat do místnosti s reaktorem. Nicméně, Maulovi se podařilo vyřadit Obi-Wan Kenobiho a tak se mohl soustředit pouze na zkušenějšího z obou Jediů. V následném souboji se oba protivníci dostali až k místnosti s reaktorem ale byli přerušeni energetickým polem, jež je od sebe oddělilo a oba sokové byli nuceni vyčkat. Když ono pole zmizelo, Darth Maul a Dui-Gon Jinn vzpláli v nový souboj. Bohužel pro Jinna, Obi-Wan nestihl dojít včas a byl odříznut silovým polem. V souboji Mistra Jedie a Temného Pána ze Sithu, udělal Jinn fatální chybu a Maul ho propíchl. Obi-Wanův prvotní šok a smutek se v momentu přeměnili na hněv a vášeň a okamžitě se vrhl na Sitha. Maul příliš sebejistý svými schopnostmi, učedníka podcenil a ten mu rozsekl jeho světelnou tyč a tak mu zbyla jen jediná čepel. V zuřivém boji jež následoval byly síly vyrovnány avšak Maulovy se podařilo Silou shodit Obi-Wana do šachty. Protože se však chtěl na Jediích krutě mstít. Hrál si s Kenobim, visícím v šachtě. Ten toho využil, Silou si přitáhl Mistrův meč a vyskočil, aby v jednom mocném přemetu rozsekl Temného Pána na dvě půlky. Maul se zhroutil do šachty a to byl jeho konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LadyS. LadyS. | Web | 21. května 2008 v 14:26 | Reagovat

pekny blog_)mas to tu zaujimave:)

2 Darth Victory Darth Victory | 21. května 2008 v 19:50 | Reagovat

Díky! Jsem ráda, že se titu líbí. Tedy jsme rády obě autorky:-) Ty máš taky zajímavý blog.

3 Annie Annie | 21. května 2008 v 22:55 | Reagovat

Musím dát za pravdu. I když sem poslední dobou moc nepřidávám, mám rozdělanou trojici článků. Takže co nevidět (do konce 2009) budou.

PS: ten článek s Maulem znám téměř nazpaměť;-)

4 Darth Victory Darth Victory | 22. května 2008 v 10:36 | Reagovat

Já vim, ale pšt! Jako bych ho psala sama úplně celý! I když o něm vím asi tak od Duelu, tak ten předchozí životopis je taky celkem zajímavej.

Do konce roku 2009??

5 Annie Annie | 22. května 2008 v 19:09 | Reagovat

Na článcích se pracuje... dál už snad psát nemusím;-) Ještě existuje jedna lepší vezrze, ale viděla jsem jí asi jen na pěti sránkách, takže tak rozšířená není. Ale je podaná naprosto úžasně!

PS: kdyby si to psala úplně celý(a měla k dispozici ty informace), tak by z toho vzniklo něco desetkrát lepšího a lépe čitelného.

6 Darth Victory Darth Victory | 23. května 2008 v 14:27 | Reagovat

No, nemusíš, to znám až moc dobře.

Cha! Nevím, jestli sdílím tvůj optimismus:-D

7 Annie Annie | 23. května 2008 v 20:13 | Reagovat

To není optimismus, optimismus je ničemné naivní nerealistické rozpoložení člověka, výše jsou psána pouze suchá fakta.

8 Darth Victory Darth Victory | 24. května 2008 v 11:45 | Reagovat

Co se týče definice optimismu, dovolila bych si oponovat. Nejsem ani naivní (doufám) ani nerealistická (doufám) ani rozpoložená (no dobře, no...:-D) a natož člověk (teď jsem tě dostala!). No dobře, tak takhle doslova to asi nebude:-D

Suchá fakta, no, nevim. Zase to s tou chválou nepřežeň!

9 Annie Annie | 24. května 2008 v 14:43 | Reagovat

Chvály není nikdy dost, tedy pokud nejsi politik ani doktor a to ty nejseš;-) Dobře, tak ničemné naivní nerealistické a růžové rozpoložení všech elfů, lidí, zombií a podobných.

10 Darth Victory Darth Victory | 24. května 2008 v 20:47 | Reagovat

Růžové? Tak to teda vůbec, i kdyby to byla pravda! Blééé! Nechceš třeba začít uvažovat tak, abys mohla žít trochu dýl než do šestnácti? Hele fakt tě chci vidět u maturity nebo po ní. Opravdu by mě to zajímalo...

11 Annie Annie | 25. května 2008 v 12:40 | Reagovat

Do šestnácti, to už mám jen měsíc. A vzhledem k tomu, že pak budou prázdniny, o kterých nemám v úmyslu se nechat srazit autem nebo zlomit si vaz při pádu z koně, tak možná i trochu dýl. Ten přístup se časem změní.

12 Darth Victory Darth Victory | 25. května 2008 v 12:52 | Reagovat

To chci vidět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama