SONB = Soutěž o nej blog. Hm, tak to asi ne...

26. srpna 2008 v 9:14 | D.V. |  Protest action
Pokud se pohybujete alespoň trošku po sféře českých blogů, zaručeně jste museli narazit na cosi, co sis říká SONB. Pokud se řadíte mezi blogaře, víte, oč se jedná. Je to tzv. Soutěž o nej blog. Neboli v idealizovaném originále se několik stránek utká o titul té nejlepší. Skutečnost je ovšem trochu jiná.
Většinou se utkají o titul tzv. SBéčka, což jsou spřátelené blogy toho pořadatelského. Tudíž se všichni zúčastnění znají. V nouzi pak pořadatel obíhá všechny známé i neznámé blogy a píše na ně stupidní reklamy, výsledek bývá stejný.
A to ten, že soutěž o nej blog se promění v soutěž o největší počet SBéček. Jakto? Jednoduše. Každý (bez výjimky) soutěžící napíše na svoje stránky, že je v SONB a aby pro něj SB hlasovali, že jim udělá diplom, nebo co... jiní si to dají jednoduše hned na úvod. Hlásni pro mě tady! A konec. Ještě je taktika bleskovek, kdy polovinu zabírají úkoly někde zahlasovat a tu druhou otázky, kolikátý že to byl hlas.
V prvním kole SONB vypadnou tedy ti, kteří si nevydržují alespoň dvacet spřátelených blogů. Pokud jde okolo nezvaný host, občas se stane, že prohlédne všechny blogy a zahlasuje pro ten nej, ale to je opravdu jen zářná výjimka...
Tito soutěžící ale nechtějí jen tak vypadnout. A to, co dělají je neuvěřitelné. "Plsky, pls, hlásni pro mě tady (odkaz na SONB)! Je to pro mě mocinky důležitý! Fakt mi na tom děsně záleží! Když to uděláš, tak jsi mi opravdu moc pomohla!" Neuvěřitelné, že?
A co víc! Pořadatelům nejen že toto zcela nefér soutěžení nevadí (jim to zvedne návštěvnost a popularitu blogu, možná přibyde i nějaké to SBéčko), ale dokonce ho podporují. "Ahoj. První kolo SONB, ve které jsi i ty začalo. Tak si sháněj hlásky!" A copak je toto shánění hlásků..? A co se stane, když nesháníte? Prostě a jednoduše se vám pořadatel ozve sám. "Jak to, že si nesháníš hlásky? Brzo bude ukončení!" Takže je toto chování podporováno. Řekneme si tedy, proč tyto soutěže ještě probíhají, když se z nich stalo pouze samoúčelné cosi?
Řešení je jednoduché. Tím, že se zúčastníte, můžete docílit toho, čeho chce docílit i pořadatel. Návštěvnost, popularita, nová SB... zkrátka každý chce být tím "nej". Takže SONB bychom mohli přejmenovat a uspořádat na svém blogu. Nám by se ovšem nikdo neúčastnil. Proč? Protože nemám jediné SBééééénQo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Seloki Seloki | Web | 26. srpna 2008 v 9:17 | Reagovat

Máš moc pěknej blog

2 Miš.:Qáá Miš.:Qáá | Web | 26. srpna 2008 v 9:20 | Reagovat

Please look on my blog!

A k tomu článku!Taky jsem dávala SONColorku..a?měla asi tak tři SB a žádné se nepřihlásilo..jenom neesbéčka..a pak jsem s nima stejně nebyla SB..tak pozor na to co tu píšeš!

3 Annie Annie | 27. srpna 2008 v 0:12 | Reagovat

Miš.:Qáá: čistou realitu, snad jen na pár výjimek, to máš uvedeno v textu;-)

4 Darth Victory Darth Victory | 27. srpna 2008 v 9:20 | Reagovat

Já psala o SONB, což se SONC vůbec netýká a je to něco úplně jiného.

Seloki: Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama