Září 2008

KoprCon 2008

25. září 2008 v 20:16 | D.V. |  Cony a akce
Všichni fanoušci sci-fi, hororu a fantasy se mohou těšit na další ročník Kopřivnických conů! Letos se bude konat o víkendu 28. - 30. listopadu 2008 v budově ZŠ Milady Horákové. Koprcon je již pátým rokem pořádán ve městě Kopřivnice, které zaručuje jedinečnou přátelskou atmosféru - právě díky ní a výborné organizaci conu se Koprcon těší zájmu ze stran fanoušků všech sci-fi a fantasy fenoménů. Malé město Kopřivnice leží v Moravskoslezském kraji jižně od Ostravy.
Program conu je v tuto chvíli stále ještě značně živou položkou, ale mnohé o něm lze říci již nyní. KoprCon díky svému vynucenému přesunu až do závěru měsíce listopadu dostane zcela nový náboj. To, že se šestý ročník kopřivnického conání proběhne během prvního adventního víkendu inspirovalo organizátory a připravují tudíž první vánoční Koprcon. Čeká na vás spousta stylových překvapení! Přestože Koprcon bude v mnohém nový, rozhodně se nezpronevěří ani zaběhnutému modelu - tedy opět primárně Star Wars a největší novinkou - 3D animované The Clone Wars. SW programová linie bude opět v rozsahu všech tří dnů conu. Můžete se těšit na přednášky, soutěže, projekce a diskuse. Chybět nebude ani vloni úspěšně nastartovaná myšlenka Star Wars výtvarného happeningu. Hvězdné války ale rozhodně nezůstanou osamoceny a přidají se k nim další fantastické světy. Poprvé kompletní třídenní linii připraví Trekies, samozřejmostí je programový blok věnovaný Pánu Prstenů a vzpomeneme také na Harryho Pottera, který se opět chystá na stříbrná plátna a připraveny jsou i exkurze do jiných světů sci-fi fantasy a hororu. Nebudete ochuzeni ani o tradiční vložený con. Tentokrát si budete moci vychutnat linii věnovanou špatným, ale opravdu špatným filmům pracovně nazvanou Bullshit movies. Zdaleka ne všechno dění se bude odehrávat v přednáškových místnostech. Chastá se vystoupení šermířů a pokud nám to počasí dovolí taky akční soutěže v exteriérech. V programu se už pevně usídlili vyznavači RPG her nebo třeba i kartičkáři. Zaskákat si budete moci DDR (Dance Dance Revolution). Budete se moci dostat třeba i do kinosálu na filmovou projekci. A bude ještě mnoho dalších překvapení... KoprCon by nebyl KoprConem bez svého Galavečera, který je nejen fórem pro vyhlášení výsledků literárních i jiných soutěží, ale také příležitostí pobavit se u jevištní produkce a nakonec se vyřádit na tanečním parketu.
Takže je určitě na co se těšit a je za čím jet na letošní KoprCon. Pokud tedy bydlíte v rozsahu 70 km od Kopřivnice, neváhejte a vyrazte! Bude to stát za to!
Více informací získáte klepnutím na tento odkaz.

Tři elementy, jeden celek

22. září 2008 v 20:09 | D.V. |  Flotila v jednotlivcích
Protože jste poslední dobou mohli sledovat takový miniseriál a expanzi rubriky Protestaction (která jen tak neustane, témat i inspirace je zde nejvíc), přinášíme vám taky něco z trochu jiného soudku.
Jak jste si asi už všimli, jsme každá z členek Flotily úplně, ale úplně, jiná. Nedávno prohlásila jedna naše kamarádka (všechny nás dobře zná, minimálně nás už šestým rokem skoro každý den vídá:-), že nechápe, jak je možné, že jsme se daly my tři dohromady. A já jí můžu dát za pravdu. Jediné, co máme společné, je inteligence (jinak bychom nebyly ve třídě, ve které jsme) a míra bláznivosti. Jinak jsme každý pes, jiná ves.
Darth Victory - člověk (vlastně elfka!) s temperamentem jižních povah a charakterem, kde nic není napůl, buď sto procent nebo nula. Jejím živlem je oheň, je naprosto typickým lvem, tzv. slunečním dítětem. Se svou láskou k hudbě a literatuře vystupuje jako umělec, ale její povaha je spíše racionálního, než intuitivního založení. Narozdíl od...
...Obi-wan. Ta je pravým opakem Viki. Emocionální, tolerantní a citlivá povaha s láskou k výtvarnému umění a zvířatům je pravým opakem Victory. Jejím živlem je voda, Obi-wan je ryba se vším všudy. Povahou intuitivní, ale neuvěřitelně inteligentní, duchovnem se zabývající a zajímající se o východ s jeho bohatou historií, to je ona. S velkými ambicemi proplouvá školou nejlépe z Flotily. Victory a Obi-wan jsou protipóly, ale kde je Nemesis?
Nemesis nebo Annie je povaha rozpolcená, nejasná a necharakterizovatelná. Nikdo neví, co od ní čekat. Dvě jména, dvě osoby, dvě strany, Nemesis spojuje protipóly Obi-wan a Victory. Snad nikdo neví, na čem jí opravdu záleží, avšak je jasné, že na Flotile ano. Také miluje zvířata, především koně, ale jezdí jen občas, také miluje hudbu, ale neprovozuje jí, také je blázen do kreslení, ale nevěnuje se mu tolik jako Obi-wan. Na školu kašle, často si na některé věci nebo lidi vůbec netvoří názor, zkrátka je nevnímá, na ty druhé má ovšem mínění vyhraněné. Přejímá zvyky a rysy od Victory i Obi-wan a tímto u ní možná vznikají dvě rozlišné povahy. Jedna neaktivní, v jiné realitě, druhá hyperaktivní a šílená. Ona sama o sobě říká, že je směsí špatných vlastností, které se vzájemně do jisté míry ruší.
A co vzniká spojením nás tří? Přátelství trvající už mnoho let a pochybuji, že by se někdy samo od sebe rozpadlo. Tedy, pokud se nezabijeme;-)

10 důvodů proč je výhodné být extravagantní

20. září 2008 v 11:51 | D.V. |  Protest action
A tady máte něco, co potěší všechny, kteří jsou extravagantní a náležitě jim to zvedne sebevědomí;-) Tedy, ne že by to potřebovali, ale přesto...
1. Pokud se za tebou lidé divně otáčí a koukají na tebe jako na debila, můžeš si gratulovat k úspěchu a ne mít deprese a komplexy méněcennosti.
2. Když o tobě kdokoli řekne, že jsi debil apod., vždycky to můžeš svézt na svůj vzhled.
3. Nikdy se neztratíš a nikdy se nestane, že by si tě nikdo nevšiml.
4. Působíš dojmem intelektuála (což je skoro shodné s debilem, viz č. 2)
5. Když chceš nakupovat oblečení, nikdy se netlačíš u stejných regálů jako skupina blbě se hihňajícím pubertálních holek.
6. Poznáš snadno stejně myslící lidi - zkrátka mají stejný styl.
7. Nemusíš se bát říct svůj názor, ostatní už si zvykli na to, že zkrátka jsi úplně jiný člověk a dávno se s tím smířili.
8. Z téhož důvodu si můžeš dovolit si chovat se odvázaně a šíleně. Nikdo se nad tím nepozastaví.
9. Pokud se ti něco nepovede, všichni to budou považovat jen za další výstřelek.
10. U extravagantního člověka není nic nemožné.

Organizace tréninků

19. září 2008 v 17:12 | D.V. |  My a ti ostatní blázni
Aby nedocházelo k mystifikaci čtenářů, těch, co čekají na další zápisky z tréninků a chvíli, kdy bude nová bitka připravena na předvedení, musím zde uvést důležitou informaci, která je důležitá jak pro celou Flotilu, tak pro tréninový program.
Nemesis má boreliózu a bere antibiotika, tudíž se tréninky odkládají do doby, kdy bude normálně pojízdná a schopna trénovat. Pokud chcete vědět, kdy to přibližně bude, nejbližší termín se zatím jen teoreticky chystá na neděli 12. října 2008.
Děkujeme za pochopení.
Nezabte se!

Psychologie extravagance

19. září 2008 v 15:17 | D.V. |  Protest action
V minulém článku jsme uvedly, jak se odlišují extravagantní lidé vzhledem. Nyní bych se ráda rozepsala o tom, proč to vlastně dělají a v čem jsou odlišní v principu.
Extravagance vznikla za účelem lišit se, tudíž jejím důvodem musela být nespokojenost se stavem, kdy jsou všichni stejní. Ta mohla nastat ve dvou případech - buď ze záporného vztahu k ostatním "stejným" nebo exhibicionistickými sklony. Dnes extravagance vzniká za účelem vyjádřit svůj názor i navenek.
A jaký je důsledek? Setkáváme se s velkou spoustou různých skupin "stylů" od emo až po Gothic. Gothic je jediný všeobecně známý styl s vlastní filozofií, u kterého nejde pouze o oblečení (emo je o hudbě a o ostatních vůbec nemluvím, jsou buď naprosto povrchní nebo v podstatě neznámé), tudíž je něčím vskutku a podstatě extravagantním. Lidé, kteří chtějí vyjádřit postoj nebo názor oblečením a zjevem, mají většinouu pevně určený, s časem neměnný styl, ve kterém si jdou bez jakýchkoli ohledů na všechny okolo. Taková je většina extravagantních myslících lidí, s takovouto lidskou menšinou jsme se setkaly tenkrát s Obi na Pragoconu. Jsou to jedinci, individualisté, kterým nevadí opovržlivé nebo obdivné názory okolí, jsou prostě samostatnými a soběstačnými členy společnosti bez závislosti na davu.
A druhá skupina extravagantních je ta, která se chce lišit za každou cenu, tedy jsou to lidé jdoucí úmyslně a protestně jiným směrem. Tito lidé kombinují zdánlivě nekombinovatelné a přidávají ke zdánlivě úplným modelům. Jsou to jedinci za každou cenu chtějící být středem pozornosti, schválně opovrhující módou a společností, jsou to exhibicionisté. Nechovají se jako první skupina k většině lhostejně, ale dráždivě a trochu jí opovrhují.
Z čeho vznikly hnutí jako Hippies, Skinheads a podobně? Právě z lidí, kteří chtěli být extravagantní a chtěli se odlišovat. Ať už první nebo druhá skupina, zkrátka nesouhlasili s názorem většiny a chtěli to dát najevo.
Myslím, že dát najevo svůj názor není nikdy na škodu a když se držíme hesla všeho s mírou, nikomu to vadit nebude.

Extravagance vzhledem

18. září 2008 v 16:07 | D.V. a Annie |  Protest action
Jak si tedy nenechat ukrást svou vlastní identitu a osobnost? Jednoduše, jak už bylo řečeno. Vlastním stylem zvaným extravagance.
Co to je? ABZ slovník nám slovo extravagantní vysvětluje jako výstřední, přepjatý, netradiční. Takže jak vlastně být extravagantní?
Pravidlo číslo jedna zní: Kašlete na to, co si o vás ostatní myslí a jeďte si podle toho, co si myslíte vy a co se vám líbí!
Dodatek k pravidlu číslo jedna: Pokud se vaše myšlení čirou náhodou vždycky shoduje s aktuálními módními trendy, tak jste konformní nemyslící davový rapl.
Druhou nejdůležitější věcí je umět udělat z čehokoli něco originálního. Některé zdánlivě nemožné kombinace se mohou ukázat opravdu zajímavými. průšvih ovšem je, když vám z vašeho výtvoru udělají módní hit, ale aspoń pak budete za průkopníka.
Dodatek: Pokud opravdu kombinujete všechno se vším, dojdete vždy ke stejnému výsledku, tudíž jste fobický maniak.
Neméně důležité je dokázat zdánlivě nemožné a to odlišovt se v maličkostech. Pokud zkombinujete naprosto tuctový oblek s extravagantními ohromnými náušnicemi a náramkem, každý se za vámi otočí. A to je přece cílem...
Dodatek: Nesnažte se o to příliš usilovně, mohlo by vám to urvat uši, hlavu nebo ruku a pak byste byli šíleným invalidou.
Takže extravagntními se můžete stát třemi způsoby. Buď kombinacemi nebo zdánlivými maličkostmi a nebo diametrálně odlišným stylem. Ten by mohl dělat problémy obyvatelům menších obcí, ale ve zaručeně ve městě, které má min. 50 tisíc obyvatel, by už neměl být problém sehnat například širokou sukni dlouhou až na zem, s jakkoli výstředním vzorem.
Nebudeme psát návod, ve kterém bychom psali přesný postup, jak se stát středem pozornosti extravagancí, protože by se nám pak mohlo stát, že budeme mít na krku lidi, kteří budou úpln stejně extravagantní. A to už by bylo trošku... neextravagatní.
Dodatek: Pokud potkáte na ulici člověka, který bude vypadat stejně jako vy, doporučejeme rychle změnit názor o vaší jedinečnosti. Mohl by se nevyplatit a z vás by pak byl egocentrický lhář.
A jak poznat, že účel je splněn a vy jste docílili kýženého výsledku? Jednoduše - rozhlédněte se okolo a pokud se za vámi každý bude otáčet (a divně zírat), tak si můžete gratulovat.
Dodatek: Pokud letíte na koštěti nebo sedí na vašem rameni papoušek, kočka, slon nebo aspoń obrovský pavouk, možná že jste lidi upoutal něčím jiným. Pak budete za zoofila.
Dodatek k dodatku: Ty dodatky neberte vážně, za debila budete ať jste extravagantní, nebo ne. V případě, že jste, můžete to alespoň svést na oblečení. A to je přece výhoda, ne? Protože, a to patří k jedné stinné stránce extravagance, vždycky se najde alespoň jeden člověk, který vás bude považovat za úplného debila a to slabší jedinci (ti nikdy nejsou extravagantní) neunesou.
Takže co dodat, příště o tom, jak být extravagantní nejen vzhledem...

Drž ústa a krok. Opravdu?

11. září 2008 v 16:52 | Annie |  Protest action
Každé době se najde něco, co je moderní. Styl života, hudby, oblečení… zkrátka část určitého celku, která je lepší než ostatní. Lepší? Praktičtější, dovolím si říct? Ne.
Móda a veškerá stylizace jsou vždy jen otázkami názoru. Když si kupa lidí pomyslí, že je skvělé mít tohle tričko z tamtoho obchodu a všichni ho shodně budou chtít, stanou se s tričkem lepšími? Ne.
Pokud si tričko (nebo cokoliv jiného) kupovali proto, že ho oni sami za sebe chtějí mít, pak získají dobrý pocit … a co víc chtít, že? Pokud utratili peníze pro sešitý kus látky, aby někam zapadli, nezbývá než říct, že jsou o kousek blíže ke svému cíli. Pokud si z těch kousků poskládají celou skládanku a podaří se jim někam zapadnout, můžou se také cítit dobře. Kde mají ale tu jistotu, že si vybrali to pravé?
Každý člověk je originál a má svoje vlastní názory. Pokud je přizpůsobí jedné ze škatulek, případně rovnou současnému nej stylu, nevzdává se současně části svojí osobnosti? Samozřejmě. Je to svým způsobem přirozené, každý se v průběhu života dle nabytých zkušeností mění. Ale podle toho, co mu na sobě vadí a co by chtěl změnit, ne podle pár řádků na internetu, co je prostě IN. Není to trochu škoda, deformovat svoji osobnost podle současného (a navíc nepříliš stálého) stylu? Nestaví se tím náhodou na úroveň primitivních uctívačů masového kultu, který si jejich osoby nevymyslely, nemohou ho nijak ovlivnit a za začátku s ním neměly nic společného? Nejste myšlením stádo hovězího dobytka, nebo se pletu?

Jak být IN aneb kritické myšlení nerovná se davové

8. září 2008 v 19:08 | D.V. |  Protest action
Když se prodíráte dennodenně světem internetu, narazíte na nespočet článků s titulky jako: Buď IN! Buď originální! Buď svá! Co teď letí? atp. Lidé, kteří nemají, co dělat píší články jako toto. Ale vy, kteří třeba i občas MYSLÍTE (to už teď se odkláníte od módy a nejste IN), vás zaručeně musí napadnout, že pokud se budete řídit těmito návody, tak budete stejní jako milión dalších, kteří si ten a podobný článek (je jich všude tisíce) přečtou. Tak co, jste originální?

Hesla jako: Buď svá! povětšinou razí ti, kteří o extravaganci někdy možná z velké dálky slyšeli. Každopádně být IN znamená v překladu do obyčejného jazyka českého asi tolik, že se budete moderně oblékat, česat a upravovat a tím pádem vypadat jakovšichni ostatní. Že budete mluvit jako oni (povětšinou se toto obléká do slov jako cool apod.), chovat se tak a zkrátka půjdete s davem. Ale pozor, kritické myšlení nerovná se davové...

Kritické myšlení znamená, že přečtu článek a posoudím ho. Stojí mi za to utrácet prachy za něco, kvůli čemu budu vypadat jako všichni ostatní? Líbí se mi to? Vážně chci být tak neoriginální? Chci nemít vlastní myšlení? NE? Tak v tom případě vítejte v klubu, který o extravaganci nejen z dálky slyšel, lidi, kteří myslí a to svou hlavou.

Extravagance - to je něco, co bývá odsuzováno, ale zároveň obdivováno. Zasloužíte si jí pohledy všech okolo, obdivné, divné a zvědavé. Můžete se bavit, vyžívat se v tom... ale nikdy se neztratíte. S extravagancí se nikdy neschováte. A řeknu vám předem, že pokud jste IN, nebudete extravagantní nikdy.

Ale není snad protestní extravagance zastáncem kritického myšlení? Když si to trošku proberete, zjistíte, že jde proti proudu, nechce myslet davově, ale individuálně. Výhradně individualisté jsou extravagantní. Nejdou s davem, myslí vlastní hlavou. Proto se setkáte v mense, například, se samými extravagantními lidmi. Je to nadprůměrně inteligentní část lidstva a nikdo nemyslí davově. Nevypovídá to už o něčem?

Alter-real bitka

8. září 2008 v 17:58 | Annie |  Naše choreografie
Po dlouhém, předlouhém čase tu je další choreografie, pro změnu opět z mojí propisky. Ba ne, tentokrát je originál psaný mikrotužkou, pro snadnější scannování.
Celá bitka je... alteernativní. To znamená pár věcí....
1.) Je to absolutní blbost. Ne, díváte se správně, sekvence se opravdu opakují. Alespoň to bude pro Obi snazší se naučit;-)
2.) Nedává to smysl. Pokud v tom nějaký smysl najdete, uzříte v bitce staršnou trapárnu, tudíž se podržme faktu, že smysl bitka nemá.
3.) Má mizernou úroveň. Víc se tam kecá, než bojuje, a ty kecy myslím doslova. Dialogy/monology mi nikdy nešly.
4.) Má neoriginální nápad spojený s prohazováním postav v neurčitelném prostoru a čase. Kdo četl můj (ne)dávný výtvor Zrcadlo, má k pochopení o nanometr blíž.
5.) Je to nejspíš moje poslední choreografie. Poté, co ji Viki uzří, se mnou udělá krátký proces; a kdyby náhodou ne, nejspíš mě zabijou prášky proti borelióze, příadně nemoc samotná - to když selžou všechny ostatní možnosti.
Mám rozpracovanou další bitku, mnohem promakanější a na úrovni. Tohle celé je jen oddechovka. Takže to tak berte, respektive neberte vážně.
Alter-real bitka aneb dilema
Victory a Obi stojí proti sobě, Nemesis nezúčastněně pozoruje situaci z bezpečné vzdálenosti. Victory má navzdory všem pokusům o zapnutí druhé čepele stále single.
O: Tak už bysme to mohly skončit.
V: Co?
O: Zabít tě. Vnést sem alespoň trochu pořádku.
Victory se na Obi nechápavě podívá, ale úder vykryje.
OV
ú1o1
strhnutí na stranu
otočka
výpad naslepo odspodu na pas
decentní přehlédnutí možnosti zabít nepřítele
ústup dozadu
úskok před úderem
Další otočka
postup vpřed
ú2 (nebo 3, jak to vyjde)
další ústup
o2 (nebo 3...)
mechanické rozseknutí nepřítele imaginárním druhým koncem singlu (ze zvyku...)
podvědomý úskok a kryt (zbytečný)ú2 (3)
o2 (3)
V: Hej, počkat!
O: Nezdržuj.
strhnutí horem
.
otočka
úder na pas
chytání ztracené rovnováhy
couvnutí
otočka (stejným směrem jako O)
úder na pas
Obě promáchnou k zabité té druhé, ale stojí od sebe moc daleko, takže se nesundají.
Otočka(pokračování)
další úder na pas
decentní přehlédnutí možnosti zabít nepřítele <-> preventivní ústup
Obi se dotočí, Victory se na ni dívá. Nemesis opustí pozici nezúčastněného pozorovatele, vezme si od victory single, vrazí ji do ruky double a strká ji pryč.
N: (potichu) Taky jste se mohly zabít navzájem...
V: Co?
N: Ale vůbec nic, Mistře...
Victory poodejde a zaujme roli nezaujatě (zhruba jak náš učitel biologie) fandícího pozorovatele.
N: Konečně. Tak už bysme to mohly skončit.
O: Co... počkat?! Tuhle roli nechci.
N: Máš smůlu.
NO
ú1 (stejná strana, jako před tím O)
o1
strhnutí na stranu
otočka
výpad naslepo odspodu na pas
komentuje nezaujaté fandění V a zapomene zabít N
ústup dozadu
úskok před úderem
Další otočka
postup vpřed
ú2 (nebo 3, jak to vyjde)
další ústup (nenápadné přibližování se k V)
o2 (nebo 3...)
baletní úkrok stranoumechanické krytí imaginární druhé čepele
Přeseknutí O na půlChcíp!
N: Pořád říkám, že na single nic nemá...
N zachytí pohled V a nevinně se usměje. Následuje strašlivé zařvání V a jakési bojové kombo na N. Ta uhne, vyhodnotí situaci, zahodí single a vydá se sprintem pryč s V v závěsu. Victory je ovšem díky doublu o něco pomalejší a zapadne za roh dvě vteřiny po Nemesis.

The Sun in pool

6. září 2008 v 16:21 | D.V. |  Flotila v souhře s blogosférou
Tak tady máme, navzdory všem očekáváním nový design, jak jsme slibovaly. Sice to je trošku jinak, než jsme si to představovaly, ještě jsme to chtěly vybrousit ve Photoshopu, aby to bylo fakt skvělé, ale liknavost Nemesis a naprostá nespolehlivost jejích počítačů mě dohnaly k tomu, abych to sem prostě dala. Važte si toho, protože mi to trvalo asi půl hodiny. Nový blog.cz je totiž naprosto skvělý. Jakmile uložíte nastavení stránky a jdete na záhlaví, tam uděláte jedinou chybičku a musíte to přeukládat, veškeré předchozí nastavení se vám smaže! Idioti!
Nicméně je tu tenhle trošku depresivnější vzhled a bude tady pravděpodobně hodně dlouho, protože na tohle já už nemám znovu trpělivost!! Vím, že to není nic moc, ale hrát si s tím nebudu, protože bych všechno musela přeukládat. Grrr!
Převratnou novinkou je, že design je kompletně můj. Nápad barevného sladění, moje fotka, moje práce... Zkrátka to celé spadlo na mě. To jsem ale kreativní, co?
Teď už konečně pár info o téhle slátanině.
Název: The Sun in pool(překlad: Slunce v louži, fakt je to Slunce v louži)
Autor: já
Doba trvání: od 6. 9. 2008 ještě hooodně dlouho
Barevné sladění: Tmavě hnědá s bílou
Obzvlášť přechod záhlaví a stránky je katastrofa, ale prosím, mějte se mnou slitování a řekněte, že je to hezký... nebo aspoň neříkejte, že je to hnus a že se vám to nelíbí!
Prosím! Já vás nezabiju:-)

Co je to vlastně con?

6. září 2008 v 12:35 | D.V. |  Cony a akce
I přesto, v jakých kruzích společnosti se pohybuji (první polovina hudebníci, druhá spisovatelé a ten zbytek nadměrně inteligentní elita lidstva), jsem se už několikrát setkala s neznalostí akcí jménem cony. Předpokládám, že vy všichni víte, o co se jedná, asi proto, že se tu objevují informace už o konrétních conech, ale stejně sem dávám menší vysvětlení, jen tak pro pořádek.
Con je definován jako setkání příznivců fantasy, sci-fi, hororu apod. (knihy, filmy) od všech možných autorů a jiné zábavy (hry, počítače, anime, komiksy...) v předem určeném čase napředem daném místě. Každý con může mít vlastní speciální zaměření, například Scon probírá Star Wars, Star Trek a Star Gate, jiné cony se zase soustředí na Harryho Pottera, Pána Prstenů, Red Dwarf... no zkrátka témat je mnoho. Můžete se zde ale dozvědět mnoho informací z oblasti techniky, umění, literatury, multikultury, vědy a spousty dalších...
Největší přínos conů je ale někde jinde. Poznáte tady spoustu zajímavých lidí se stejnými zájmy a myšlením. A nemusíte se bát, že nenajdete svoji věkovou kategorii. Vyskytují se tu lidi od dvanácti až do čtyřiceti nebo padesáti let! Nejpočetnější je kategorie od cca sedmnásti až dvaceti let.
Na conech zažijete neuvěřitelnou spoustu srandy a přitom získáte nové zážitky a je to bezesporu zajímavá zkušenost. Tak až se bude nějaký ten con konat poblíž vašeho města nebo dokonce v něm, neváhejte, sbalte spacák a karimatku a vyrazte! Rozhodně nebudete litovat.

Úhyby, úskoky, úlety

5. září 2008 v 16:40 | D.V. |  Technika a styl
Protikladnými prvky vůči úderům jsou trojí - obrana mečem, úhyb nebo odražení útoku pomocí Síly. Nám, obyčejným smrtelníkům, jsou sice dostupné pouze první dvě, tím si ovšem nekažme šermířský požitek řekněme si něco právě o úhybech.
Přeskok dolního úderu je krásný, efektní, dokáže váš skvělý postřeh a můžete z nějokamžitě zaútočit, ale praktikovat ho je nesmírně obtížné. Odhadnout správný okamžik, kdy vyskočit, skočit dost vysoko, směrovat dolní úder dost nízko a přesně, aby vypadal celá akce skutečně a ne jako pěst na oko, to je opravdové mistrovství. Nebudu psát, že je to v podstatě nemožné, tyto prvky jsou opravdovou machrovinou a my jsme právě dolní přeskok do nové bitky zařadily - a to do celé jedné uhýbací sekvence. Zkoodrinovat to... vyžaduje velmi tvrdý a častý trénink.
Horní úhyb je prachobyčejné sehnutí se před vodorovným úderem směřovaným na hlavu. Není tak náročný jako předchozí typ, takže je používanější. Navíc z něj lze výborně vystartovat a bodnout po nepříteli a - co si budeme povídat - je to pohodlnější, než krytí.
Nejjednoduššími úhyby jsou úhyb do strany a dozadu. Jedná se o ten samý typ, jen směr je jiný. Zkrátka uskakujete a buď chcete cíleně získat čas, nebo vám prostě nic jiného nezbývá. Chcete-li vteřinu, dvě na rozmyšlenou a oddech, není pro vás lepší řešení. Vyhnete se úderu (pokud nejste obzvlášť velcí smolaři nebo hrom do police) a dostanete čas na rozmyšlenou nebo nový útok.