Co je to vlastně con?

6. září 2008 v 12:35 | D.V. |  Cony a akce
I přesto, v jakých kruzích společnosti se pohybuji (první polovina hudebníci, druhá spisovatelé a ten zbytek nadměrně inteligentní elita lidstva), jsem se už několikrát setkala s neznalostí akcí jménem cony. Předpokládám, že vy všichni víte, o co se jedná, asi proto, že se tu objevují informace už o konrétních conech, ale stejně sem dávám menší vysvětlení, jen tak pro pořádek.
Con je definován jako setkání příznivců fantasy, sci-fi, hororu apod. (knihy, filmy) od všech možných autorů a jiné zábavy (hry, počítače, anime, komiksy...) v předem určeném čase napředem daném místě. Každý con může mít vlastní speciální zaměření, například Scon probírá Star Wars, Star Trek a Star Gate, jiné cony se zase soustředí na Harryho Pottera, Pána Prstenů, Red Dwarf... no zkrátka témat je mnoho. Můžete se zde ale dozvědět mnoho informací z oblasti techniky, umění, literatury, multikultury, vědy a spousty dalších...
Největší přínos conů je ale někde jinde. Poznáte tady spoustu zajímavých lidí se stejnými zájmy a myšlením. A nemusíte se bát, že nenajdete svoji věkovou kategorii. Vyskytují se tu lidi od dvanácti až do čtyřiceti nebo padesáti let! Nejpočetnější je kategorie od cca sedmnásti až dvaceti let.
Na conech zažijete neuvěřitelnou spoustu srandy a přitom získáte nové zážitky a je to bezesporu zajímavá zkušenost. Tak až se bude nějaký ten con konat poblíž vašeho města nebo dokonce v něm, neváhejte, sbalte spacák a karimatku a vyrazte! Rozhodně nebudete litovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jezdíš na cony?

Jasně! 32.3% (10)
Sem tam. 32.3% (10)
Ne, ale znám je. 29% (9)
Ne. 6.5% (2)
Co to je con? 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama