Říjen 2008

Dvě zprávy - jedna špatná a druhá... taky špatná! Nebo obě dobré?

21. října 2008 v 17:59 | D.V. |  My a ti ostatní blázni
Milí internetoví surfaři, ráda bych vám sdělila několik aktualit, příjemných či nepříjemných, to si rozmyslete sami, soudím, že je to dost individuální.
Komplikace se nám opět vloudily do tréninků. Nemesis skončila s boreliózou (snad), ALE její fyzička skončila na smrtící hranici uběhnutí klusem třicet metrů. To znamená, že trénink za těhle okolností by byl dosti... řekněme neproduktivní. Také náš obvyklý tréninkový plac je v háji, to znamená, že už neudeme trénovat tam, kde jsme trénovaly, ALE meče už jsou transportovány do dostupných míst, tudíž se vše schyluje k pořádnému tréninku. To by byla první zpráva. Ještě než si to szihnete přebrat, máte tu druhou.
Již brzy se tady objeví článek, ve kterém budete moci nejen udělat si o nás poměrně jasný a konkrétní obrázek, ale posoudit vývoj Flotily co do jejích členů a kvantity, jak nás postupně ubývalo, ubývalo a ubývalo, až jsme z pěti klesly na tři... Budete zasvěceni do tajů Staré Flotily, Nové čtyřčlenné i momentální trojce (Nemesis, je to trojka s malým T, takže nikdo takový jako to známe z komiksů, ano?). Bude to jakási Flotila v průběhu časum, zkrátka uvidíte to na vlastní oči přímo tady! Tak neváhejte, neboť čas se blíží a pro ty, pro které je to zpráva špatná, je to znamením, aby odtud aspoň na měsíc vypadli a pak radši neprojížděli staré články...
Nezabme se!

Jeden, tři a sedm důvodů, proč jsem out

16. října 2008 v 16:58 | D.V. |  Flotila v jednotlivcích
Přestože, jak pravila Nemesis, by se dalo najít 137 důvodů, proč jsem out, zvolila jsem poněkud méně uspávající a nenáročnější taktiku, jak vyjádřit to, proč jsem ale katastrofálně a totálně out.
1) Moje mluva se skládá výhradně z češtiny spisovné, hovorové, slangové, mírně nespisovné, archaické a historické. To znamená, že neprokládám každá dvě slova vmetky jako "vole" a podobně.
To je jeden důvod. Teď další tři.
1) Hraju na housle, což je u člověka, který v podstatě právě vyšel z puberty a nechce se hrou živit, naprosto ojedinělý případ. A co ještě - baví mě to!
2) Trpím úchylkou zvanou psaní.
3) Mám v hlavě antikaši.
Vyvětlivka: "Taky bys mohla jíst vtipnou kaši a třeba to někdy uklidit. Ale to ne! Ty máš v hlavě antikaši!"
A teď těch sedm.
1) Škola mě baví a mám jí ráda.
2) Nechodila jsem s deseti kluky (minimálně).
3) O blogíííísku s deníčkem a peckách o životách celebrit ani nemluvě. Do toho by mě nikdo nedonutil.
4) Oblečení a vzhled je pro mě cosi podružného, pouze minimálním odleskem duše, nebo něco, v čem se zrovna můžu vyžít:-)
5) Nestěžuju si: škola je v pohodě, doma taky, s nikým se nerozcházím, nikoho nepodezírám z nevěry, nevadí mi, že jsem takový záprtek (dobrý slovo!), nedělám si hlavu s tím, kolik vážím, neznám komplex méněcennosti a slovo depka znám, ale pouze z doslechu.
6) Jistými "rádcovskými" servery (ne pro rádce, ale radící) hluboce pohrdám, nepotřebuju vědět, co je in, prostě je mi to šumák! Viz můj epigram Móda, mocná čerodějka.
7) Taktéž jako Nemesis se nelíčím, v životě jsem na hlavě neměla jinou barvu než svojí vlastní, nehty si nelakuju... a když k tomu přičtete, co si myslím o těch moderně ohozených nemyslících barbínách, tak jsem totálně out.

Když jednotlivé důvody sečteme, můžeme sedopočítat jedenácti. Pokud vám vyšlo něco jiného, prosím, neberu vám váš názor, vždyť se mýlíme (někdo se i mílí, ale to pak souvisí s jednou určitnou osobou, možná by se to psalo s velkým m) všichni, ne?

Osm důvodů, proč jsem out

15. října 2008 v 22:26 | Annie |  Flotila v jednotlivcích
1.) Nemám blogííísek s deníčkem. Ani blogísek s deníčkem. Ani ten deníček. Dokonce ani jediné eSBénQo!
2.) Nešišlám, ani jinak výrazněji nepřetvářím češtinu. Hrůzný to přečin proti dnešním teenagerům.
3.) Nelíčím se. Pokud se chystám na nějakou společenskou akci a stane se tak, černou používám pouze řasenku.
4.) Nosím oblečení, o kterém nevím, kdy přesně bylo v módě a od kdy už není.
5.) Nemám šajn, kdo je to Hillary Duff. Důvod je prostý - nezajímá mě to.
6.) V mých povídkách umírají postavy násilnou smrtí; nikoliv proto, že se podřežou.
7.) Zásadně používám zastaralé typy smajlů - ;-), :-) a :-D. Jiné u mě neuvidíte.
8.) Depka je mi známá jako zkrácené označení daně z přidané hodnoty.

Uvádím těch bodů osm dle mého oblíbeného čísla. Viki si se svojí 137 pořádně mákne;-)

CSWU hledá nové autory

8. října 2008 v 17:04 | D.V. |  Star Wars
Každý fanoušek Star Wars zajisté slyšel nebo alespoň četl o největším česko-slovenském internetovém serveru pro fandy SW - Czech Star Wars Universe. A právě tento server nyní hledá schopné spoluautory a nadšence, kteří by byli ochotni obětovat trochu toho volného času, a zapojit se do tvorby CSWU. Některé sekce stále hledají své odborníky, chybí pravidelné aktualizace určitých témat, hledá se grafik a designér schopný vytvořit layout pomocí CSS, zkrátka najdete tam od každého trochu. Pokud se tedy chcete na tvorbě stránek podílet, stačí si jen vybrat, co dovedete nebo co vás baví!
Podmínky jsou pouze dvě: oběť nějakého toho volného času, jak už bylo řečeno a začlenění se do kolektivu autorů a autorek CSWU. Vzhledem k tomu, jak dobrá parta tam je, to není zas tak složité.
A navíc, aby vám z toho plynuly nějaké výhody, získáte, zkušenosti a zajímavé kontakty, mail a webový prostor na CSWU, něco málo do životopisu (Annaud prohlásila, že to zabírá, nezbývá, než jí věřit) a tak dále... A - to je snad nejvýznamnější - budete přímo v centru dění a u zdroje novinek všeho druhu ze světa SW a jejich fanoušků!
Taže pokud máte zájem, neváhejte a podívejte se pro více informací sem!

Písemný projev okolí

7. října 2008 v 19:54 | Annie |  Protest action
Původně školní slohová práce, ale myslím, že se docela dobře hodí i sem.

Snad každý z nás se někdy setkal s hůře srozumitelnou větou, každý se snažil porozumět a pochopit ji, zatímco jeho oči létaly po řádkách ani vzdáleně nepřipomínajících spisovnou češtinu a snažily se poslat obraz dál, aniž by sklouzly stranou a odvrátily se od nesrozumitelného textu. Každý z nás se setkal s ignorováním spisovné gramatiky, překrucovanými slovy a s dětinským šišláním. Ne, to není výplod mladého, nezkušeného školáka. Autory těchto řádků bývají teenageři; ti, o kterých by člověk mohl říct, že existuje jen málo gramatických pravidel, jež jim nejsou známa.
Pravidla spisovného jazyka jsou stálá a neúprosná; totéž lze říct i o jejich popírání. Neexistuje snad pravidla, které by ještě nikdo nepopřel, a sotva tomu tak je z neznalosti. Stačí navštívit prakticky libovolný internetový blog v roli osobního deníku, a člověk nestačí sledovat. Náhodná velikost písmen, písmena nahrazená jinými a záměrné gramatické chyby jsou ruku v ruce s šišláním či infantilními zdrobnělinami přítomna v tvorbě valné většiny dnešní mládeže. Pokud by se jednalo o prostou snahu odlišit se, museli by si milí teenageři zajisté povšimnout, že odlišné jevy obvykle bývají v menšině.
Snad promyšlená snaha vytvořit si vlastní řád a svrhnout přežité, už dávno nevyhovující gramatické zákony? Pro nás, na druhé straně pomyslného spektra, je to nemožné posoudit. Můžeme se dohadovat, vytvářet teorie a psát odborná pojednání, příčinu však znají jen sami rebelové. A když se vezme v úvahu davové myšlení dnešní mládeže a sklony se stylizovat do nějakého ideálu, můžeme polemizovat, zda to ví oni sami..Nejlepší zbraň - co to je?

5. října 2008 v 18:44 | D.V. |  Šerm a věci okolo...
Bloumám blogosférou a hledám inspiraci a hle, ona přichází... Co je to nejlepší zbraň?
Bezpochyby čekáte duchaplný článek s hlubokou úvahou o výhodách a nevýhodách mečů, převážně katany a dvoubřitého meče nebo možná i kordu a klasického meče středověkých rytířů, luku, tyče, oštěpu, dýky... nebo snad i jiných zbraní - kulometu, samopalu, děla, pistole, pušky, bazuky... No, uvidíme, jak se to vyvine dál.
Nejlepší zbraní je bezpochyby smích, ten odzbrojí každého. To se sice o bazuce dá říci také, nicméně určitý rozdíl v prostředcích akce bychom našli. Neříkám, že odzbrojovat někoho bazukou je špatné, já jsem však přece jenom zastánce smíchu. Tolikrát už se stalo, že jsme chtěli začít dramaticky novou bitku a ejhle, já něco řeknu a Nemesis se složí bezmocně smíchy. Kdybych na ni v tomhle stavu vystartovala, myslím, že bych vyhrála okamžitě. Pro Obi-wan není žádný problém sklátit se uprostřed bitky (nejlépe po skoku, kdy přeskakuje můj pod nohama máchající double a přitom se opře o meč!!). Takže smích dokáže eliminovat všechny možné zbraně. Nejnebezpečnější se pak ale stává, když protivník se také rozhodne smíchu a rozesmívání (Pozor, pozor, už ti to ujíždí!) využít. Z toho vzniká takzvaný kolektivní jev a to totiž hromadný výbuch smíchu.
Pokud jste někdy nepotkali nás tři, jen těžko si dokážete představit tak časté využívání smíchu jako zbraně, protože dokážeme navzájem všechny tři takto bojovat proti zlým náladám těch druhých. Někdy i nevědomě, nicméně se nám to daří. A to tak do extrému, že Nemesis prohlásila, že nebude pít v mojí přítomnosti, protože se udusí. No řekněte, když na vás někdo zničehonic vybafne, co byste udělali? Složili se smíchy. A když byste přitom pili? Tak byste se udusili! (pěkně se to rýmuje, n'est-ce pas?) A nebo poflusali okolí (Obi: "Já jsem snad ještě nikdy nikoho nepoflusala." Následovala nějaká poznámka, už nevím jaká, a už to pití Obi utírala ze stolu.). No řekněte, kam se hrabou všechny zbraně? Smích je nenáročný, použitelný kdykoli a kdekoli, zadarmo a ještě se vám při smíchu vylučují do krve léčivé látky. Navíc smát se je rozhodně atraktivnější než mít depku.
A - co si budeme povídat - proč vlastně jezdíme na tréninky? Pobavit se!
P.S.: Na závěr použiju citát z Pragoconu: "Vy jste sem nepřijeli něco se dozvědět. Kdepak! Vy jste se sem přijeli pobejt." "Někdo i poblejt."

Ne/normální..

1. října 2008 v 18:55 | Annie |  Protest action
Jsem n-letá nenormální holka a…
Asi každý z nás četl tuhle větu, v menších či větších obměnách, na různých stránkách, profilech, v barvách střídmých i těch, se kterými by si nezadala ani fluorescentní rybka neonka. Kdo se pohybuje v místech, kde naráží na výplody mladých kůr mozkových, setkal se oním magicky nenormálním slovíčkem. Občas mu sekundují výrazy jako praštěná, šílená, v menší míře pak blázen, magor a další, když mozek vymáčkne trochu kreativity; co si ale budeme namlouvat, nenormální hrají prim. Zvláštní; nebývají obvykle tyto jevy v menšině?
Druhá možnost, o něco méně rozšířená, představuje své autorky jako ´naprosto normální´ a obyčejné holky. Tato tvrzení ovšem prudce pozbývají punce, když srovnáte zbytek profilů normálních a nenormálních. S obměnou odpovídající dvěma písmenům v úvodu, jak podle jedné osnovy. Ano, lze mezi nimi najít několik poddruhů, jenže… nepřijde vám, že na ně předchozí výrazy téměř nemají vliv? Ze dvou slov, kdysi tak jasně vyhraněných, stalo se bezvýznamné klišé..Admini blog.cz jsou debilové? V tom případě uživatelé taky.

1. října 2008 v 16:01 | D.V. |  Protest action
Milí blogaři,
všímáte si zajisté kolapsů a krachů služby blogu.cz? Ano, všímáte. Máte o tom všude články a nadávky. A víte, čím to je, že se toto děje? Přednesu vám několik důvodů.
Pokud máš, drahý blogaři, tři blogy, představ si, že každý blogař má tři blogy, tudíž vynásob ty tisíce uživatelů třemi. Pěkné číslo, není-liž pravda?
Pokud jsi exblogař a nesmazal jsi svůj blog, vynásob počet blogů další cifrou - dvěma. To nám to pěkně narůstá, když nikdo neaktivní blogy nemaže a má tři, o které se vlastně ani nestará a jenom straší na blogosféře, že?
Milý blogaři, zamysli se nad sebou a až potom začni nadávat na příšernou technickou podporu a kvalitu blogu.cz! Neschopnost administrátorů poradit si s problémy a přetížením! Víš, co to je, vážený blogaři, vidět upadat úroveň svého projektu tak drastickým způsobem, jako to dělá většina 11 - 14 leté dívčí populace? Profesionální blog? Tato idea se rozplynula v dýmu reklam, bleskovek, SONB, SB a dalších blogosferických nesmyslů. Vzniká tak zacyklený řetězec příšerného čehosi, co stále narůstá do gigantických rozměrů a říká si blogosféra.
Ach, můj milovaný blogaři, myslíš si opravdu, že tvůj blog je lepší, že tyjsi lepší? Kolik je na tvé stránce relevantních informací, hodnotných článků a vlastní kvalitní tvorby? Kolik tam máš zážitků hodných prezentace na blogu? Kolik tam máš skutečných přátel? Co ti blog.cz dal a stále dává? Není to jen lapač tvého drahgocenného času? Či snad nemáš, kam ten čas jinam vrazit?
Ano, možná se divíš, blogaři, ale tyto pochybnosti jsou na místě. Nevím přesně, k čemu měla služba blog.cz sloužit původně, nicméně se tento záměr zvrhl v to, co nazýváme blogosférou. Admini blogu.cz neumí zajisti dostatečnou podporu a stabilitu systému a my se pak divíme, že naše stránky a to, co pozérsky nazýváme svým druhým já, nám nefunguje a padá na hlavu.
Nebudu ti, milý blogaři, říkat, co máš dělat. Přesto doufám, že ses zamyslel přímo hlavou a pochopil alespoň jeden fakt a to ten, že počet uživatelů je přímo úměrný počtu kolapsů a krachů blogu.cz a tudíž zahlcení, kterému jsme svědky a které blog.cz tak devastují, možná jednou způsobí kompletní zhroucené blogu.cz. Budu upřímná - nelitovala bych toho, protože lepší čistku by si tento server dopřát nemohl.