Nejlepší zbraň - co to je?

5. října 2008 v 18:44 | D.V. |  Šerm a věci okolo...
Bloumám blogosférou a hledám inspiraci a hle, ona přichází... Co je to nejlepší zbraň?
Bezpochyby čekáte duchaplný článek s hlubokou úvahou o výhodách a nevýhodách mečů, převážně katany a dvoubřitého meče nebo možná i kordu a klasického meče středověkých rytířů, luku, tyče, oštěpu, dýky... nebo snad i jiných zbraní - kulometu, samopalu, děla, pistole, pušky, bazuky... No, uvidíme, jak se to vyvine dál.
Nejlepší zbraní je bezpochyby smích, ten odzbrojí každého. To se sice o bazuce dá říci také, nicméně určitý rozdíl v prostředcích akce bychom našli. Neříkám, že odzbrojovat někoho bazukou je špatné, já jsem však přece jenom zastánce smíchu. Tolikrát už se stalo, že jsme chtěli začít dramaticky novou bitku a ejhle, já něco řeknu a Nemesis se složí bezmocně smíchy. Kdybych na ni v tomhle stavu vystartovala, myslím, že bych vyhrála okamžitě. Pro Obi-wan není žádný problém sklátit se uprostřed bitky (nejlépe po skoku, kdy přeskakuje můj pod nohama máchající double a přitom se opře o meč!!). Takže smích dokáže eliminovat všechny možné zbraně. Nejnebezpečnější se pak ale stává, když protivník se také rozhodne smíchu a rozesmívání (Pozor, pozor, už ti to ujíždí!) využít. Z toho vzniká takzvaný kolektivní jev a to totiž hromadný výbuch smíchu.
Pokud jste někdy nepotkali nás tři, jen těžko si dokážete představit tak časté využívání smíchu jako zbraně, protože dokážeme navzájem všechny tři takto bojovat proti zlým náladám těch druhých. Někdy i nevědomě, nicméně se nám to daří. A to tak do extrému, že Nemesis prohlásila, že nebude pít v mojí přítomnosti, protože se udusí. No řekněte, když na vás někdo zničehonic vybafne, co byste udělali? Složili se smíchy. A když byste přitom pili? Tak byste se udusili! (pěkně se to rýmuje, n'est-ce pas?) A nebo poflusali okolí (Obi: "Já jsem snad ještě nikdy nikoho nepoflusala." Následovala nějaká poznámka, už nevím jaká, a už to pití Obi utírala ze stolu.). No řekněte, kam se hrabou všechny zbraně? Smích je nenáročný, použitelný kdykoli a kdekoli, zadarmo a ještě se vám při smíchu vylučují do krve léčivé látky. Navíc smát se je rozhodně atraktivnější než mít depku.
A - co si budeme povídat - proč vlastně jezdíme na tréninky? Pobavit se!
P.S.: Na závěr použiju citát z Pragoconu: "Vy jste sem nepřijeli něco se dozvědět. Kdepak! Vy jste se sem přijeli pobejt." "Někdo i poblejt."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama