Listopad 2008

Beautiful snow

30. listopadu 2008 v 19:11 | D.V. |  Flotila v souhře s blogosférou
Přese všechny svoje sliby se Nemesis na všechno vykašlala a žádný design neudělala. A to slibovala, že už ten podzimní bude z její dílny... nikdy nevěřte Sithům. Vlastně Sithům jo, ale těm, co přebíhají ze strany na stranu ne. Však já jí ještě pořádně sjedu...
Ale konec tohoto, jistě jste si všimli, že nám zima začíná, a tak jsem pro jednou nechala kabátek pro Flotilaweb v rukou profesionála. Tento design je opravdu krásný a z toho důvodu tu bude pravděpodobně až do jara, kdy Nemesis zase slíbí, že něco udělá, takže o letních prázdninách se můžete těšit na změnu!
A teď už pár faktů. Tento krásný design laděný do bílé a šedé je jemnou změnou oproti všemu, co tu dosud bylo. Změnou je také to, že není absolutně vůbec laděn do černé (to se historicky stalo jednou a to je ještě diskutabilní, zda se to opravdu počítá, shodou okolností to byl taky profesionálnější design Lyrics to Darkness, někteří tento modrý zázrak možná pamatují).
Název designu: Beautiful snow
Autorka: Issabellkaa
Najdete ji tu.
Trvání: 30. listopadu - nekonečno

Angína, zápal kosti, borelióza, antiškolus

26. listopadu 2008 v 14:04 | D.V. |  Flotila v civilu
Jak už vypovídá nadpis, mohly bychom díky momentální situaci přejmenovat 2. Epizodu SW na Choroby útočí nebo rovnou Epidemie. Ze všech stran se na nás valí bezpočet virů a baktérií a kdo tomu má odolávat, že?
Já jsem chytila angínu, 14 dní ve škole bude zameškaných, pokud se nedočkám komplikací... třeba zánětu středního ucha, nebo jiného velmi sympatického onemocnění. Nic není vyloučeno, doufejme, že toto mě mine. Nemesis má svojí boreliózu, jak už bylo řečeno, netřeba cokoli k tomu dodávat, jistě tuto zákeřnou nemoc všichni alespoň trochu známe. Společný pak je nám rozhodně antiškolus, neboli virus, který záhadně napadá všechny, kterým se nechce do školy a ti pak zůstávají v důsledku toho doma. Je fakt, že latinsky antischolus by znělo líp, ale takhle je to jednoznačnější a srozumitelnější i nevzdělanější části populace. A zánět kosti? Zánět kosti od blbosti chytá celé lidstvo, zvlášť teda některé lidi. Já ho mám chronicky, někdo zase akutně, jiný na něj má alergii... nevyhneme se mu, nevyhnuly jsme se mu ani my.
Takhle to tedy vypadá se zdravotním a částečně i psychickým stavem Flotily. Vidíte, proč nejsou tréninky (to se ostatně můžete podívat z okna, trénink na sněhu není nejsympatičtější záležitost, zvlášť pak některé rychlé pohyby se mohou šeredně nevyplatit) a proč se jich do Vánoc pravděpodobně už nedočkáte.
Ale v prosinci jde Nemesis na krevní testy, tudíž na jaře už se snad z téhle zdravotní krize nějak vyhrabeme!

Flotila v průběhu času

21. listopadu 2008 v 19:28 | D.V. a Annie |  My a ti ostatní blázni
A je tady ten dlouho očekávaný článek... mnoho keců na úvod je známkou slabého ducha, takže čtěte dál, přejdmeme rovnou k věci!

Zrod Flotily
Sekunda, 2005, lyžák
Tak to je ten památný týden, kdy se dala čtveřice Victory, Nemesis, Imperial a Gloria dohromady, tehdy ještě beze jmen. Fotka z tohoto období není žádná, ale byly to časy vyplněné výhradně záchvaty smíchu z bezduchých a trochu neoriginálních zábav jako je hraní Zoo, Kenta, flašky a schovávané. Zážitky z lyžáku už jsou trošku pod vstvou zapomnění, ale vymazat je není možné a vlastně bych to ani nechtěla. Kdo ví, co by se stalo, kdybychom tehdy byly na pokojích podle plánu a nepřidali nám na šestilůžkový pokoj další dvě postele a nenarvali nás tam osm?

Stará Flotila
Tercie, začátek šk. roku 2005/2006

Tercie je vůbec nejkrásnějším obdobím celé Flotily, největší její rozkvět. Zleva vidíte Gloria, Victory, Imperial, Nemesis a Manticore, která se k nám přidala, když se začala s Nemesis snášet. V tomto období jsme se dostaly k šermu a to tak, že jsme vymýšlely bezpočetné kraviny, mezi nimi třeba odemknutí školní půdy (ale už se asi nedozvíme, zda to byl začátek tercie nebo konec sekundy...) a halda her. Vzpomeňme obzvláště na Schovkobabu, Šmátranou, Debilní honěnou, Honzo vstávej s bonusy, Píp, Šatan (to byla ta nejlepší hra na světě), Bacha, Přehoďkoš nebo Úředníky v Bruselu. A zařadily jsme si do repertoáru i mávání a mlácení s klacky...
Nejbezstarostnější období bylo toto, hádám, že všichni, kdo ho pamatují, vzpomínají na něj s úsměvem, protože jsou to nejkrásnější vzpomínky na dětství z přátelského kruhu.
Představte si: Pět naprosto zlitých holek se za téměř letního dne, kdy je nebe absolutně bez mráčku potuluje o přestávce před hodinou a nadává na ten strašný liják... Asi tak. Toto období bylo vyplněné fantaziemi a smíchem, hrami a kravinami, sny a komiksy (Posadím se!). Celá další funkce Flotily byl, troufám si to říci, pokud o zachování těchto let a zážitků, které se ale už nikdy nevrátí, přese všechnu naší snahu.

Rozpad Staré Flotily
Kvarta, podzim 2006
Přese všechny snahy se nakonec Stará Flotila rozpadla. Imperial a Gloria se odpojily a ač to nikdy nikdo neohlásil, změna nastala a s ní i Nová trojčlenná Flotila v kritickém složení Victory, Nemesis, Manticore. V této době se začaly konat úplně první tréninky...

Nová čtyřčlenná Flotila
Kvinta, podzim 2007Dočasné oživení Flotily přinesla Adi Gallia, nějaký čas členka. Na fotce výše vidíte zleva Adi, Manticore, Nemesis a Victory. Do tohoto období se datují pravidelné tréninky, vznik Flotilawebu a obnovení Flotily, která jakožto Nová vstupuje do dějin. Starým časům odzvonilo a nší hlavní náplní se stává šerm a vymýšlení ne Šatana ani Bacha, ale bitek. Asi jsme trochu zestárly, ale trochu na šílenosti jsme postupem času ztratily. V Nové Flotile se zformovaly nové charaktery, které se nám od Staré zelenočervené Flotily dost změnily... Ale co si osud nepřichystal, přišla nová krize.

Nová Flotila
Sexta, šk. rok 2008/2009

Zleva Manticore, Nemesis, Victory. Jsme opět tři, všechny členky Staré, ale nikoli Zakládající Flotily. Stálé a věrné členky, které se už nevěnují tolik šermu jako jiným
záležitostem, převážně umění. Psaní, kreslení, hudba... zkrátka všechny oblasti. Vzpomínky v nás ale zůstávají a třebaže možná nemáme právo říkat si Flotila, protože ta vlastně už zanikla, jsme Nová Flotila a tím se ospravedlňujeme.
Přátelství s Glorií a Imperialem nám vydrželo, přesto už si nemůžeme říkat parta. Naše zájmy se oddělily a životní cesty se pomalu také dávají na jinou dráhu...

Doufáme jen, že i přes budoucí nevyhnutelný zánik Flotily zbyde přátelství, které vzniklo tehdy díky omylu a nedopatření. Děkujeme všem minulým i současným členkám za společné zážitky a věřím tomu, že na období našeho spolku budeme vždycky vzpomínat radostně a nezabijeme se.

(Sepsala Victory, Nemesis přes týden zdržovala s fotkami aneb jak najít fungující scanner/foťák v dosahu, tudíž vina, proč tu článek nebyl druhý den po předchozím, padá zcela na ni. Dobrá, byl tu - ale v rozepsaných;-)

Již rok funkce Flotilawebu

1. listopadu 2008 v 10:05 | D.V. |  Flotila v souhře s blogosférou
Již přesně jeden rok existuje zmínka v českém internetu o rádoby šermířské skupince, totiž o nás. Nečte to tu moc lidí, nicméně to nám nevadí, ze začátku ostatně vznikl Flotilaweb, dalo by se říci, výhradně pro naše soukromé účely, vlastně to dopadlo tak, že jsem nám založila blog a začaly jsme sdělovat naše zážitky, dojmy a další postřehy z šermu, který se stal naším koníčkem a naší doménou.
A za ten rok jsme trhli pár rekordů. Přes tisíc návštěv, 138 článků (z tho měsíční maximum 24, tento rekord zaznamenal leden 2008), přes padesát komentářů u článku, ačkoli zde raději nebudu uvádět, u kterého, kdo je četl, tomu je jasné, proč jsme i nadále pouze ve třech.
Za ten rok se toho stalo hodně, mnoho se změnilo, ale fungujeme nadále. Stále to tu žije a právě letošní listopad je toho důkazem. Zkrátka rok je rok a je to důkaz, že autor webu má svým čtenářům stále co říci. V tomto případě autorky.
Ptáte se, co vám tenhle článek řekne? Podstatného nic, což ostatně platí i pro celý zbytek webu. Koho by zajímaly nějaké tři bláznivky, brak jako Star Wars nebo potřeštěné máchání klackem? Ano, správně, takovouto hodnotu to tady má. Ale to nám nevadí a držíme se dál.
V zásadě tento článek můžete pochopit jako poděkování těm, kteří sem občas přijdou a jako příslib další funkce Flotilawebu. Vím, že někdo to tu číst bude (viď Nemesis?), takže jsem klidná, i když návštěvnost je tu oproti jiným stránkám žalostně malá. Tak tedy přeji našemu blogu hodně štěstí a našemu spolku taky.
Uzavírám oslavný článek k výročí trvání jednoho roku Flotilawebu, k 1. listopadu 2008, již tradičním mottem, které vystihuje vlastně vše, co si zde můžete přečíst.
Nezabme se!