Flotila v průběhu času

21. listopadu 2008 v 19:28 | D.V. a Annie |  My a ti ostatní blázni
A je tady ten dlouho očekávaný článek... mnoho keců na úvod je známkou slabého ducha, takže čtěte dál, přejdmeme rovnou k věci!

Zrod Flotily
Sekunda, 2005, lyžák
Tak to je ten památný týden, kdy se dala čtveřice Victory, Nemesis, Imperial a Gloria dohromady, tehdy ještě beze jmen. Fotka z tohoto období není žádná, ale byly to časy vyplněné výhradně záchvaty smíchu z bezduchých a trochu neoriginálních zábav jako je hraní Zoo, Kenta, flašky a schovávané. Zážitky z lyžáku už jsou trošku pod vstvou zapomnění, ale vymazat je není možné a vlastně bych to ani nechtěla. Kdo ví, co by se stalo, kdybychom tehdy byly na pokojích podle plánu a nepřidali nám na šestilůžkový pokoj další dvě postele a nenarvali nás tam osm?

Stará Flotila
Tercie, začátek šk. roku 2005/2006

Tercie je vůbec nejkrásnějším obdobím celé Flotily, největší její rozkvět. Zleva vidíte Gloria, Victory, Imperial, Nemesis a Manticore, která se k nám přidala, když se začala s Nemesis snášet. V tomto období jsme se dostaly k šermu a to tak, že jsme vymýšlely bezpočetné kraviny, mezi nimi třeba odemknutí školní půdy (ale už se asi nedozvíme, zda to byl začátek tercie nebo konec sekundy...) a halda her. Vzpomeňme obzvláště na Schovkobabu, Šmátranou, Debilní honěnou, Honzo vstávej s bonusy, Píp, Šatan (to byla ta nejlepší hra na světě), Bacha, Přehoďkoš nebo Úředníky v Bruselu. A zařadily jsme si do repertoáru i mávání a mlácení s klacky...
Nejbezstarostnější období bylo toto, hádám, že všichni, kdo ho pamatují, vzpomínají na něj s úsměvem, protože jsou to nejkrásnější vzpomínky na dětství z přátelského kruhu.
Představte si: Pět naprosto zlitých holek se za téměř letního dne, kdy je nebe absolutně bez mráčku potuluje o přestávce před hodinou a nadává na ten strašný liják... Asi tak. Toto období bylo vyplněné fantaziemi a smíchem, hrami a kravinami, sny a komiksy (Posadím se!). Celá další funkce Flotily byl, troufám si to říci, pokud o zachování těchto let a zážitků, které se ale už nikdy nevrátí, přese všechnu naší snahu.

Rozpad Staré Flotily
Kvarta, podzim 2006
Přese všechny snahy se nakonec Stará Flotila rozpadla. Imperial a Gloria se odpojily a ač to nikdy nikdo neohlásil, změna nastala a s ní i Nová trojčlenná Flotila v kritickém složení Victory, Nemesis, Manticore. V této době se začaly konat úplně první tréninky...

Nová čtyřčlenná Flotila
Kvinta, podzim 2007Dočasné oživení Flotily přinesla Adi Gallia, nějaký čas členka. Na fotce výše vidíte zleva Adi, Manticore, Nemesis a Victory. Do tohoto období se datují pravidelné tréninky, vznik Flotilawebu a obnovení Flotily, která jakožto Nová vstupuje do dějin. Starým časům odzvonilo a nší hlavní náplní se stává šerm a vymýšlení ne Šatana ani Bacha, ale bitek. Asi jsme trochu zestárly, ale trochu na šílenosti jsme postupem času ztratily. V Nové Flotile se zformovaly nové charaktery, které se nám od Staré zelenočervené Flotily dost změnily... Ale co si osud nepřichystal, přišla nová krize.

Nová Flotila
Sexta, šk. rok 2008/2009

Zleva Manticore, Nemesis, Victory. Jsme opět tři, všechny členky Staré, ale nikoli Zakládající Flotily. Stálé a věrné členky, které se už nevěnují tolik šermu jako jiným
záležitostem, převážně umění. Psaní, kreslení, hudba... zkrátka všechny oblasti. Vzpomínky v nás ale zůstávají a třebaže možná nemáme právo říkat si Flotila, protože ta vlastně už zanikla, jsme Nová Flotila a tím se ospravedlňujeme.
Přátelství s Glorií a Imperialem nám vydrželo, přesto už si nemůžeme říkat parta. Naše zájmy se oddělily a životní cesty se pomalu také dávají na jinou dráhu...

Doufáme jen, že i přes budoucí nevyhnutelný zánik Flotily zbyde přátelství, které vzniklo tehdy díky omylu a nedopatření. Děkujeme všem minulým i současným členkám za společné zážitky a věřím tomu, že na období našeho spolku budeme vždycky vzpomínat radostně a nezabijeme se.

(Sepsala Victory, Nemesis přes týden zdržovala s fotkami aneb jak najít fungující scanner/foťák v dosahu, tudíž vina, proč tu článek nebyl druhý den po předchozím, padá zcela na ni. Dobrá, byl tu - ale v rozepsaných;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darth Victory Darth Victory | 21. listopadu 2008 v 20:37 | Reagovat

Hurá! Super! Sláva! Konečně! Nemám ráda scannery... navíc nám dost změnil barvy.

Ale jak se Obi zubí, to prostě nemá chybu... Jsem ráda, že tu tenhle článek je.

2 Ano! Ano! | 21. listopadu 2008 v 20:44 | Reagovat

Hezký článek...pěkné fotky!:-)

3 Annie Annie | 22. listopadu 2008 v 12:14 | Reagovat

Jo, co ti bubu povídat.. táta to zapomenul ofotit, vrátil se s fotkami v kufříku, ani se na ně nepodíval. Naštěstí, ještě jeden scanner je v pracovně, já o něm nevěděla;-) Je to teda spíš multifunkční kopírka - tiskárna a já nevím co ještě, ale skenovat to umí taky, i když to trochu mrví barvy.

Holt, u nás se na počkání nepracuje;-)

4 Darth Victory Darth Victory | 23. listopadu 2008 v 18:51 | Reagovat

Nojo, koukám. Jste holt v konstantním zpoždění, že? :-)

5 Annie Annie | 23. listopadu 2008 v 18:54 | Reagovat

Tomu se říká profesionální deformace. Nikdo z české byrokracie nemůže pracovat rychle a obratem, to by prostě nešlo! ;-)

6 Darth Victory Darth Victory | 24. listopadu 2008 v 12:15 | Reagovat

To by pak nebylo ono... pamatuješ na můj první fejeton vůbec - povolení? To bylo přesně ono:-)

7 Annie Annie | 24. listopadu 2008 v 17:02 | Reagovat

Dohoda o dohodě o dohodě.. no problemo. Akorát, dodatky jsou výhodnější než povolení, protože se udílí až po tom a může jich tak být mnohem víc;-)

8 Darth Victory Darth Victory | 24. listopadu 2008 v 19:05 | Reagovat

To mě tehdy nenapadlo, ale můžu to ještě napravit. Dodatek... jo, skvělý téma!

9 Annie Annie | 24. listopadu 2008 v 21:18 | Reagovat

..a obchodní řetězce zaznamenaly prudký nárůst poptávky po izolepách... ;-)

10 Darth Victory Darth Victory | 25. listopadu 2008 v 12:48 | Reagovat

No vidíš, jak prospívá můj vliv na tebe české ekonomice! Pokud to teda nedovážíme z Číny, Indie nebo Turecka:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama