Prosinec 2008

Apassionata

9. prosince 2008 v 14:57 | Annie |  Flotila v civilu
Asi každý, kdo se pohybje kolem koní, ví, že byla nedávno v Praze v Sazka aréně Apassionata Grand Voyage. Já si sice z jistého důvodu sáhla na koně naposledy v létě, nicméně mi Obi sehnala vstupenku a vydaly jsme se na velké putování do Prahy a zpátky.
Na cestě jsme strávily skoro třikrát tolik času jako na samotné apassionatě, díky jako vždy úžasně vycházejícím spojením autobusu a metra. Tam to bylo dobré, člověk jen musel zabít 75 minut čekání - a bylo to. Při vstupu do arény nám zabavili pití, což namíchlo Obi s její 1,5 litrovou flaškou, kterou musela vypít na ex, jinak proběhla cesta až na jeden konflikt s opilcem bez větších nesnází.
Show byla pěkná, co se tu budu rozepisovat, tento námět byl a bude ještě mnohokrát zpracován a publikován na stovkách jiných blogů.
Všechno má svůj konec, poslední jezdec odjíždí a dav lidí se začne rvát do metra. I když je to jen zlomek lidí a ještě se dělí na dva směry, spolehlivě zaplní prostor malé stanice. V tomhle se můžete rvát jak chcete, ale ten nejbližší autobus se prostě stihnout nedá a další jede za dostatečnou dobu, aby se člověk o pár desítek minut později stojící ve frontě na autobus změnil v kostku ledu. A jak lépe přivolat autobus, než si koupit horký čaj v kelímku, že? Alespoň, že je v něm teplo, to se musí nechat. Dokonce se našla i dvě volná místa, a to vedle sebe.
Ačkoliv všichni příbuzný tvrdí, že do Prahy jezdí povětšinou přímé linky, tam i zpátky jsme chytily courák projíždějící všechny vísky a vesničky. Na dobrý závěr dne se dohodlo, že pro nás přijede k nedalekému parkovišti u hypermarketu můj táta. Vystoupíme, čekáme půl hodiny a on nikde. Jak jinak..
Po uplynulém času, kdy se vrátil domů, projel celou Příbram a tvrdnul u pumpy, se konečně objevil a kromě jedné scénky v autě a jedné doma proběhl návrat v mezích možností klidně. V noci se mi opět udělalo blbě a opět zůstanu nějaký den doma, ale to už jsme jinde.